Angle down Atgal

Žinia apie „Briedžių taką“ sklinda ir Vokietijoje

Visą praeitą savaitę Širvintose vyko skulptorių pleneras. Pakartotas antrus metus iš eilės, šis menininkų susibūrimas tapo gražia tradicija, laukiama visuomenės. Moksleiviai su mokytojais, miesto ir rajono gyventojai, svečiai stebėjo geriausių Lietuvos medžio drožėjų darbą, matė, kaip galingi ąžuolų rąstai po truputį virto meno kūriniais.

Plenere Širvintose dalyvavo regioninio ir respublikinio konkurso „Aukso vainiko“, L. Šepkos premijos, Tarptautinio medžio skulptūros konkurso laureatai: Gintautas Akstinas, Kęstutis Krasauskas, Saulius Lampickas, Povilas Malinauskas, Adolfas Teresius, Kęstutis Norušis, Algirdas Vaištaras ir Ričardas Ramanauskas. Šįkart medžio skulptorių plenero tikslas – įprasminti Lietuvos vietovardžius, todėl menininkai į plenerą atvyko iš įvairių Lietuvos kampelių – Druskininkų, Pasvalio, Alytaus, Garliavos, Raseinių, Karmėlavos ir du – vietiniai skulptoriai – iš Širvintų.

Pleneras baigėsi, o menininkai savo kūrinius pristatė visuomenei. Renginio metu, vaikštinėjant Širvintų tvenkinio pakrante, jau pernai tapusia „Briedžių taku“ pavadintu parku, buvo pristatyti 8 nauji drožiniai - skulptūros miesto simbolio – briedžio tema. Kiekvienas tautodailininkas pristatė savo kūrinį ir idėją, kalbėjo apie naujus įspūdžius ir patirtį, džiaugėsi galimybe dar kartą dalyvauti plenere Širvintose.

Šio plenero idėjos autorius bei skulptūrų parko pradininkas – Širvintų krašto tautodailininkas, Šimtmečio širvintiškis Kęstutis Norušis, šiemet sukūrė besiilsintį briedį, kuris simboliškai žymi parko pradžią. Tarp naujų skulptūrų – ir gitara grojantis, ir aukštyn į dangų žvelgiantis, ir įmantriais ornamentais išpuoštas dviejų galų suolelis, ir tarsi plaukiantis girių karalius, ir netgi skraidantis briedis – juos sukurti įkvėpė jauki Širvintų aplinka, rami upės tėkmė, medžių ošimas ir šilti žmonės.

„Žinia apie mūsų medžio skulptūrų parką pasiekė net Vakarų Europą, rėmėjų dėka Vokietijoje jis bus pristatomas kaip originali idėja, todėl drąsiai galime sakyti, kad Širvintos turi unikalią vietą, kurioje gamta puikiai dera su menu. Bendradarbiavimas, puikios idėjos, pagalba jas įgyvendinant – visa tai padėjo „Briedžių taką“ papildyti naujomis skulptūromis,“ – susirinkusius sveikino ir už nuostabius kūrinius dėkojo Savivaldybės administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Renginyje dalyvavo ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Dovilė Audėjūtė, mero padėjėja Vaida Valkauskienė, plenero organizatoriai ir rėmėjai.

Pasibaigus plenerui, bus toliau tvarkoma parko teritorija, todėl „Briedžių takas“, taps dar patrauklesnis ramiam pasivaikščiojimui ar trumpam atokvėpiui prisėdus ant suolelio, o gal ir aktyvesniam laisvalaikiui – juk taip malonu bėgioti gamtos ir meno apsuptyje.

Širvintų rajono savivaldybė nuoširdžiai dėkoja plenero rėmėjams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite