Angle down Atgal

Zimbabvėje pradėtas tyrimas dėl dvylikos dramblių žūties

Zimbabvės laukinės gamtos apsaugos agentūros pradėjo tyrimą dėl 12 dramblių žūties,  sekmadienį pranešė pareigūnai.

Vienuolikos dramblių liekanos buvo atrastos penktadienį Pandamasuvės miške, esančiame tarp Hvangvės ir Viktoria Folso miestelio, o šeštadienį buvo rastos dar vieno gyvūno liekanos.

„Atmetėme tokius variantus, kaip brakonieriavimas, nes iltys liko sveikos, taip pat atmetėme apsinuodijimo cianidu versiją, nes jokie kiti gyvūnai nebuvo paveikti, įskaitant grifus, kurie minta maita“, – naujienų agentūrai AFP teigė parkų ir laukinės gamtos apsaugos agentūros atstovas spaudai Tinashe Farawo (Tinašė Faravas).

Žuvę drambliai buvo suaugę gyvūnai nuo penkerių iki šešerių metų ir bei maždaug 18 mėnesių jaunikliai.

T. Farawo teigė, kad preliminarios išvados rodo, kad dramblių žūtis gali būti susijusi su bakterijomis, nes „gyvūnų yra tiek daug, kad nebelieka jų mėgstamų augalų, todėl jie ėda viską, įskaitant kai kuriuos nuodingus augalus“.

Zimbabvėje yra daugiau nei 84 000 dramblių – šis skaičius beveik dvigubai viršija šalies ekologinius pajėgumus, apimančius 45 000–50 000 gyvūnų.

Pasak T. Farawo, Hvangės parke, kurio plotas yra 14 600 kvadratinių kilometrų, ploto užtenka  maždaug 15 000 dramblių, tačiau šiuo metu jame gyvena nuo 45 000 iki 53 000 šių gyvūnų.

Kaimyninėje Botsvanoje, kurioje gyvena didžiausia pasaulyje dramblių populiacija ( apie 130 000), šių metų pradžioje žuvo apie 300 dramblių. 

Manoma, kad žūties priežastimi tapo natūralūs toksinai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite