Sportas2021 m. Gruodžio 23 d. 21:29

Žiemos taurės turnyras – atkaklios kovos, daugybė prizų ir šventinė nuotaika

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

198698

Šiauliuose finišavo dvi dienas trukęs uždarų patalpų riedulio turnyras Žiemos taurei laimėti. Kaip ir kiekviename turnyre – yra laimėtojai, yra ir pralaimėjusieji. Vieni virš galvos kelia nugalėtojų taurę, kiti dėlioja planus, kaip taisyti klaidas, kad kitame turnrye jau jiems pavyktų užlipti ant aukščiausio nugalėtojų pakylos laiptelio.

Tačiau Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos organizuotame turnyre nugalėjo draugystė – visi dalyviai apdovanoti medaliais, komandos taurėmis, o geriausi žaidėjai – asmeniniais prizais. Netgi teisėjai ir sekretoriatas apdovanoti specialiais prizais.

Pirmą turnyro dieną vyko jauniausių riedulininkių ir riedulininkų kovos. U-11 amžiaus grupės mergaičių kategorijoje dalyvavo dvi Šiaulių žolės reidulio akademijos komandos. Labiau patyrusios Vaidoto Vaičeliūno auklėtinės laimėjo prieš dar itin mažai patirties turinčią Genutės Juodienės komandą.

Berniukų U-12 grupėje kovojo trys komandos. Dvi iš Šiaulių – Donatos Grigienės auklėtiniai ir svečiai iš Vilniaus „Pietų meteoro“ riedulininkai.

„Akademijos- 1“ komanda laimėjo prieš abu varžovus ir užėmė pirmą veitą. Kovoje dėl antros trečios vietos vilniečiai buvo pajėgesni prieš „Akadmeijos-2“ komandą, tad pasipuopšė sidabro medaliais.

Pačios atkakliausios kovos vyko mergaičių U-14 amžiaus grupėje. Čia kovojo Vaidoto Vaičeliūno treniruojama „Akadmeijos-1“ komanda, Jūratės Juodytės vadovaujama “Akademija-2“ ekipa ir viešnios iš Vilniaus SM „Tauras“ riedulininkės.

Itin atkaklus mačas vyko taro „Akadmija-2“ ir Vilniaus komandos. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 4:4. Kitose rungtynėse kovojo abi Akademijos komandos. Po pirmo kėlinio „Akademijos-2“ komanda pirmavo 2:1, tačiau nepavyko išsaugoti persvaros ir nusileido varžovėms 2:3.

Lemiamoje kovoje Vilniaus ekipa, kuriai vadovauja Maksimas Tarasovas nugalėjo šiaulietes ir tapo čempione. Akademijos komandos iškovojo antrą ir trečią vietas.

Turnyrą vainikavo berniukų U-16 amžiaus grupės rungtynės. Čia kovojo dvi Šiaulių ir viena Vilniaus komanda. Abi Šiaulių „Akademijos“ komandos, kurias treniruoja Donata Grigienė įrodė pranašumą prieš vilniečius, o tarpusavio rungtynėse pajėgesni buvo „Akademija-2“ ekipos žaidėjai, jie ir tapo nugalėtojais.

Greta turnyro buvo sužaistos ir draugiškos rungtynės. Angelės Bučmienės U-16 amžiaus grupės merginos iš Šiaulių kovojo su Vilniaus SM „Tauras“ bendraamžėmis. Atkaklų mačą laimėjo vilnietės rezultatu 2:1.

Turnyro organizatoriai nuoširdžiai dėkoja Vilniaus universiteto Šiaulių akademijai už suteiktą sporto salę turnyrui pravesti.

Pasak turnyrą rengusių Šiaulių regbio ir žolės riedulio akadmeijos atstovų, tokių turnyrų vaikams reikia, kad nepamirštų varžybų jaudulio, kovos azarto ir pergalės skonio. Per treniruotes vaikai tobulėja, stengiasi, sportuoja, tačiau per rungtynes galima paamtyti tikrąjį komandų veidą, išvysti sritis, kuriose dar reikia patobulėti. Planuojama, kad šaltuoju metų sezonu, suvienijus jėgas kelių miestų akadmeijoms, sporto mokykloms, vaikams bent kartą per mėnesį būtų surengtas panašus turnyras.