Angle down Atgal

Žieminės antklodės – šilto ir saldaus miego garantas

Turbūt, daugeliui nors kartą gyvenime teko patirti tą jausmą, kai teko miegoti po dvejomis ar daugiau antklodžių ir vis tiek buvo šalta. Vėsiomis žiemos naktimis tai nutinka daugeliui. Nepakankamai šilta kambario temperatūra ar skirtingas šilumos ir komforto jausmas – pagrindinės priežastys, verčiančios mus šalti. Žinoma, šalčiausia būna naktį, kai miegame ir kūnas ilsisi ramybės būsenoje. Taigi, ką daryti, kad miegant būtų šilta, jauku ir nereikėtų gulėti po keliomis antklodėmis? Atsakymas paprastas – išsirinkti tinkamą žieminę antklodę!

Šiais laikais yra gana gausus antklodžių pasirinkimas, jos ne tik įvairių rūšių, bet ir skirstomos į vasarines, rudenines ir žiemines. Nėra tokios stebuklingos antklodės, kuri tiktų ir prie +30, ir prie +12 laipsnių. Universalios antklodės tinka, kai yra apie 5 laipsnių amplitudė, pvz., nuo 18 iki 22 laipsnio.

Žemiau pateikiame populiariausias žiemines antklodes, kurios tikrai šildo ir teikia komforto jausmą.

  • Jei jums visuomet šalta – rinkitės natūralias pūkines antklodes, kurios yra lengvos, labai šiltos ir sukuria idealų mikroklimatą kūnui. Pūkinės antklodės vertinamos dar nuo mūsų prosenelių laikų. Svarbiausias kriterijus renkantis tokią antklodę - plunksnų ir pūkų santykis. Kuo daugiau pūkų, tuo antklodė šiltesnė, minkštesnė ir kokybiškesnė. Žąsų pūkai pasižymi kiek geresnėmis savybėmis nei ančių. Šios antklodės rekomenduojamos žmonėms, kuriems pastoviai šąla galūnės.

  • Kitos labai šiltos ir natūralios antklodės yra vilnos užpildo antklodės. Su tokia antklode miegoti bus vienas malonumas, nes ji pasižymi termoreguliacinėmis savybėmis. Priklausomai nuo užpildo storio, ji gali būti šiltesnė ar vėsesnė. Vienos iš jų, brangesnės, su specialiai apdirbta vilna, yra skalbiamos, lengvai prižiūrimos ir užtikrina puikią higieną. Kitos – neskalbiamos, turinčios kiek stipresnį specifinį vilnos kvapą.

  • Norintiems ypatingo natūralumo jausmo ir šilumos, nepakeičiamos yra atviros vilnos audinio antklodės. Vilnos antklodė, kaip ir bet kuris natūralios vilnos gaminys truputėlį „kanda“, kutena ar glosto – tai priklauso nuo odos jautrumo. Vieniems tai sukelia diskomfortą, kitiems - malonumą. Žinoma, pasirinkus natūralios vilnos antklodę, neabejotinai gausite visą spektrą puikių savybių, tarp kurių - teigiamas poveikis odai, sąnariams bei kraujotakai. Natūralios vilnos antklodės yra puikus pasirinkimas vėsiuoju sezonu – natūralu, šilta ir jauku. Vilnos audinio antklodę galima naudoti ir kaip pledą vėsų vakarą ar stovyklavimo metu – bus šilta ir jauku!

  • Prabangi, lengva, antibakterinėmis savybėmis pasižyminti šilko antklodė puikiai tiks tiems, kam žiema „kaulų nelaužo“. Jei šalti orai jums nekelia didelio diskomforto, o storos, šiltos antklodės net ir žiemomis nėra reikalingos – šilko antklodės puikus pasirinkimas!

  • Lengvos, antialerginėmis savybėmis pasižyminčios antklodės su bambuko pluoštu – ieškantiems aukso viduriuko. Žmonėms, kurie nejaučia ypatingo diskomforto atvėsus orams ir nori kuo universalesnės antklodės, puikiai tinka antklodės su bambuko pluoštu. Nors dauguma šias antklodes priskiria universalių kategorijai, tačiau norime pabrėžti, kad renkantis antklodę, turite įvertinti tai, kaip toleruojate temperatūros pokyčius miego metu. Tokia antklodė tiks didžiąją dalį metų – išskyrus tokius kraštutinius atvejus, kai vasarą kambario temperatūra įkaista aukščiau bet kokių normų. Nerekomenduojama tiems, kuriems atvėsus orams „šąla rankos ir kojos“.

  • Poliesterio užpildo antklodės taip pat gali būti žieminės, tačiau jos yra gana storos, su didesniu poliesterio užpildo sluoksniu. Tokios antklodės lengvos, jas paprasta prižiūrėti, skalbiamos ir, gana, pigios. Vis tik, jos sunkiau praleidžia orą, išgarina drėgmę ir „reguliuoja“ kūno temperatūrą. Nerekomenduojama žmonėms, turintiems padidintą prakaitavimą.

Žieminių antklodžių pasirinkimas, kaip matome, yra gana gausus, todėl drąsiai rinkitės ir daugiau nebereikės miegoti po keliomis antklodėmis. Užteks vienos, šiltos ir komfortiškos, antklodės visoms šaltoms naktims, o jei kyla klausimų, jums tikrai patars ir padės išsirinkti “Miego imperija” darbuotojai www.miegoimperija.lt.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite