Angle down Atgal

Žiemą prekybininkams prie kapinių – mažesni mokesčiai

Socialdemokratų frakcija susirūpino prekybininkais prie Ginkūnų ir Donelaičio kapinių. Kai galiojo seni vietinės rinkliavos nuostatai, prekybininkams žiemos periodu buvo taikoma 50 procentų nuolaida, mat prekyba tikrai vangi, o už vietą dauguma verslininkų moka tik dėl to, kad ją išlaikytų. Priėmus naujas nuostatas jokių nuolaidų nebeliko, tad prekybininkai kreipėsi pagalbos. Šiandien klausimas buvo svarstomas miesto Tarybos posėdyje.

"Rugsėjo 6-ąją Taryba pakeitė tvarką dėl vietinės rinkliavos ir , ko gero, ne visi Tarybos nariai įsigilinom. Esminis dalykas yra tai, kad ženkliai pabranginome jiems prekybą žiemos periodu. Iki pernai dviejų metrų pločio vieta jiems kainavo 16 Eur. Jie dažniausiai pirkdavo 2 vietas, tad mokėdavo 32 Eur. per mėnesį. O dabar dvi vietos kainuoja 96 Eur. mėnesiui. Iki sprendimo pakeitimo jiems žiemą kaina buvo mažinama 50 procentų. Žmonės žiemą nieko nesuprekiauja, tiesiog saugo vietas", - pasakojo Justinas Sartauskas.

Socialdemokratų frakcija sako, kad jau ir 50 procentų sumažinus mokestį prekybininkai jaustų pabrangimą, nes kainuotų 48 Eur., o tai - 16 Eur. brangiau nei pernai. Tačiau žmonės sako dėl tokio šuolio nepykstantys ir suprantantys, kad viskas brangsta. O štai dabartinė suma jiems ženkliai per didelė, nes prekyba beveik nevykdoma, saugomos tik vietos, kad jų neišsinuomotų kiti prekybininkai.

Frakcija parengė sprendimo projektą, kurį šiandien svarstė miesto politikai. Ilgai įtikinėti nereikėjo – Taryba pritarė žiemą prekybininkams sumažinti naštą. Dar labiau pasisekė nuolatiniams prekeiviams. Be 50 procentų nuolaidos žiemą, jie gaus ir 20 procentų nuolaidą už lojalumą, tai yra, jeigu rinkliava mokama už ne trumpesnį kaip 30 dienų nepertraukiamą laikotarpį.

Ateityje nuolaida būtų taikoma nuo lapkričio 5 dienos iki kovo 31 dienos. Dabar prekybininkai jau yra sumokėję už gruodžio mėnesį, tad lengvata bus pradėta taikyti nuo 2019 metų sausio 1 dienos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite