Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Žiaurumo protrūkis Šiaulių rajono ūkyje: įtariama, jog neprižiūrimas šuo nudvėsė iš bado (papildyta)

Vasario 9-ąją, šeštadienį, pranešimą apie galimai neprižiūrimus gyvūnus vienoje Šiaulių rajono fermoje gavę "Šiaulių letenėlės" savanoriai nuvykę į įvykio vietą nustėro: vienas šuo rastas negyvas. Įtariama, jog gyvūnas dėl nepriežiūros nudvėsė iš bado. Kiti du ūkyje Romučių kaime rasti šuneliai ir karvės taip pat smarkiai sulysę ir akivaizdžiai neprižiūrėti. Šiandien ūkį užgriuvo ir situaciją įvertino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Gyvūnų mylėtojai buvo šokiruoti

Portalui Etaplius.lt atsiųsti vaizdai išties šokiruoja. Nebegyvo šunelio kūnas numestas tiesiog po surudyjusiomis grotomis, su nenusegta ir į odą įaugusia grandine, pririšta prie kaklo. Savanoriams buvo paaiškinta esą palaikai grotomis uždengti, kad "paukščiai neišnešiotų". Manoma, jog kalytė gali būti nugaišusi jau daugiau nei dvi savaites.

Dėl žiauraus elgesio su gyvūnais į ūkį Kęstučio gatvėje iškviesta policija. Ūkyje rasti dar du grandinėmis pririšti šunys, kurie, bent iš pažiūros, taip pat galėjo būti marinti badu.

Tvarte taip pat rasta grandinėmis supančiotų karvių. Ir jos neprižiūrėtos, rastos gulinčios mėšle ir srutose.

Portalui atsiųstose nuotraukose matyti, jog ant ūkio teritorijoje esančio pastato kabo lentelė, nurodanti gautas Europos Sąjungos investicijas, su informacija apie Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 m. programos priemonę "Žemės ūkio valdų modernizavimas" pagal projektą "Loretos Gabšienės ūkio modernizavimas".

"Šiaulių letenėlės" savanoriai informavo, kad vieną iš gyvų likusių šunų pavyko išgelbėti, kitą taip pat planuojama parsivežti į prieglaudą.

Ūkį užgriuvo atsakingi asmenys

Po viešoje erdvėje išplitusios išformacijos ir „Šiaulių letenėlės“ pirminių veiksmų, į ūkį Romučių kaime pirmadienį, vasario 11 d., sugužėjo atsakingi asmenys – Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnė, taip pat šokiruojančiu įvykiu susidomėję žurnalistai.

Emocijos po audringo savaitgalio, panašu, neatslūgo. Šiandien ūkyje daugelis sunkiai tramdė ašaras. Ūkio savininkė – taip pat. Moteris neslėpė, kad gyvūnai nustekenti, nes jai tiesiog trūko lėšų pašarams: „Neturėjau pinigėlių. Dabar gavau pasiskolinti pinigų, pasitaisysim.“ Žurnalistų paklausta, ar nemananti, kad vertėtų ūkio išvis atsisakyti, moteris susigraudino ir nebeištarė nė žodžio.

Situaciją ūkyje atvyko įvertinti ir VMVT atstovas. Specialistas neslėpė – situacija iš tiesų labai bloga: „Labai blogai, nu labai blogai. Tikiuosi, kad tokių ūkių Lietuvoje vienetai likę, neįsivaizduoju, kaip galima taip apleist gyvūlius. Atrodo, kad jie tik šiaudais būtų šerti. Sakyčiau, išeitis būtų paprasta – arba gyvulius patraukti nuo tokio žmogaus, arba jis turi skubiai juos atšerti. Bet pažiūrėkime į aplinką, viskas turbūt remiasi į finasines galimybes žmogaus. Ir, jeigu tų finansinių galimybių nėra, vienintelė išeitis – tuos gyvulius paimti“, – teigė Vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Vladas Garbenis.

Vaizdas ūkyje šokiravo ir Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos seniūnę: „Vertinu labai blogai. Žmogus yra sąmoninga būtybė, kuris gali savimi pasirūpinti ir pasirinkti savo gyvenimo būdą. Bet tie žmonės, kurie kankina gyvūlius, tai yra ne žmonės. Tai yra baisu. Aš net negaliu kalbėti“, – ašaras sunkiai tramdė seniūnė Edita Mileikienė.

comment Skaitytojų komentarai (8)

Taip pat skaitykite