Angle down Atgal

Žemės ūkio specialistai supažindinti su naujovėmis

Pakruojo rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjas Juozas Pupinis kartu su kitų savivaldybių žemės ūkio skyrių atstovais vyko į Žemės ūkio ministeriją aptarti būsimas naujoves ir kitus, žemdirbiams aktualius, klausimus.

Susitikimo metu buvo aptartas pasėlių deklaravimą 2020 m., pristatyti planuojami pokyčiai tiesioginių išmokų srityje, plotinėse Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemonėse, sankcijų ir patikrų mažinimas.

Atsižvelgiant į 2019 m. nepasiteisinusį tiesioginių išmokų ribojimo mechanizmą, šiemet išmokų ribojimas nebus taikomas. Europos Komisijai (EK) pritarus, ekologiškai ūkininkaujančius šiemet numatoma paremti 38 mln. Eur.

Su EK taip pat deramasi ir dėl išmokų už vietoves, kuriose esama gamtinių ar kitų specifinių kliūčių, pereinamojo laikotarpio. Ketinama pratęsti šio laikotarpio nuostatų taikymą 2020 m. toms vietovėms, kurios „iškrito“ iš žemėlapio nuo 2018 m. Ūkininkaujantieji šiose vietovėse gaus 25 Eur/ha kompensacines metines išmokas už plotą.

Didelio savivaldybių atstovų dėmesio sulaukė nauja Kaimo plėtros programos (KPP) priemonė „Prevencinių priemonių taikymas prieš plėšrūnų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“. Numatomas jos biudžetas - 1 mln. Eur, paraiškas ketinama rinkti jau nuo vasario 3 d. Planuojama, kad prioritetas bus teikiamas 20 savivaldybių, tačiau susitikimo dalyvių pageidavimu šis skaičius gali išaugti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite