Žemės ūkio rūmuose rengiama diskusija apie šalies pienininkystės dabartį bei ateitį

Vilnius
pixabay.com nuotr.
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) pirmadienį rengia apskritojo stalo diskusiją „Lietuvos pienininkystės sektoriaus perspektyvos“.

Pasak ŽŪR atstovės Sonatos Kisielienės, diskusijoje Veislininkystės komiteto pirmininkas dr. Edvardas Gedgaudas pristatys informaciją iš spalio 15-19 dienomis Tedžone (Pietų Korėjoje) Tarptautinės pienininkystės federacijos (IDF) organizuoto Pasaulinio pienininkystės kongreso. Bus diskutuojama apie Lietuvos ūkio subjektų, perkančių ir parduodančių žalią pieną bei prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymą ir jo tobulinimo galimybes.

Nuo 2015 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas. Jis taikomas Lietuvoje pagamintiems pieno gaminiams, jame apibrėžiami reikalavimai ir institucijos, kurios yra atsakingos už įstatymo nuostatų laikymosi priežiūrą bei atsakomybę už šio įstatymo pažeidimus.

Įstatymu siekiama užtikrinti žalio pieno pirkėjų ir pardavėjų teisėtų interesų pusiausvyrą, apriboti didelę galią rinkoje turinčių pieno perdirbimo įmonių rinkos galios panaudojimą, geriau informuoti Lietuvos pieno gaminių vartotojus apie pieno gaminių kilmę, apriboti ūkio subjektų, prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningai gaunamą naudą iš pieno gaminių didmeninių kainų mažėjimo. Nors įstatymu siekta sureguliuoti santykius tarp visų pieno tiekimo grandinės dalių - žalio pieno gamintojo, perdirbėjo ir prekybininko, dar ir šiandien gaunama pranešimų bei skundų apie atskirų pieno tiekimo grandinės dalyvių nesąžiningus veiksmus bei piktnaudžiavimą, kurie susiję su įstatymo pažeidimais arba jo spragomis“, - pabrėžia diskusijos organizatoriai.

ELTA