Angle down Atgal

Žemaitiškos kūrybos bei skaitymų konkursas „Rokoukemies ėr korkem žemaitėškā“

Telšių rajono savivaldybės kultūros centras kviečia visos Žemaitijos ikimokyklinukus, mokinius ir neformaliojo švietimo ugdytinius dalyvauti tradiciniame regioniniame žemaitiškos kūrybos bei skaitymų konkurse „Rokoukemies ėr korkem žemaitėška“ VIRTUALIAI. Konkursas bus transliuojamas socialinio tinklo „Facebook“ Telšių kultūros centro paskyroje lapkričio 27 d.

Žemaitijos krašto gyventojai didžiuojasi savo tarme, ją saugo ir puoselėja, nuolat išryškina ir stiprina savo etninę tapatybę, yra dainingi, užsispyrę ir nestokoja kūrybinių idėjų. Tam, kad savo gimtosios kalbos – žemaičių tarmės – nepamirštų, neišsigintų ir jaunoji karta, Telšių kultūros centras skelbia Regioninį žemaitiškos kūrybos bei žemaitiškų skaitymų konkursą „Rokoukemies ėr korkem žemaitėška“.

Konkurse gali dalyvauti visi Žemaitijos regiono bendrojo lavinimo mokyklų mokiniai, kultūros įstaigų neformaliojo ugdymo studijas lankantys vaikai. Dalyviai turi pristatyti dar niekur nespausdintus ir neteiktus kitiems konkursams 1 arba 2 apsakymų, prozos, poezijos, buitinių pasakojimų kūrinius, sukurtus žemaičių kalba. Kiekvieno dalyvio pateiktame darbe turi būti panaudoti ne mažiau kaip dešimt nebevartojamų žemaitiškų žodžių.

Kūrinius vertins komisija, o kuri išrenka po vieną, du ar tris kiekvienos kategorijos laureatus bei vieną piniginės premijos nugalėtoją. Laimėtojams taip pat bus įteikiami diplomai ir organizatorių įsteigti prizai bei dovanos. Specialieji prizai bus teikiami už originalų tekstą ir ryškiausiai atskleistą krašto savitumą. Vertinant bus atsižvelgta į kūrinio idėją, turinį, meniškumą, originalumą, tarmės gyvumą ir įtaigumą.

Tiek autoriai, pateikiantys savo kūrybos kūrinius (raštu Word formatu), tiek skaitovai, privalo nusifilmuoti (filmuojama horizontaliai, HD formatu) ir kokybišką vaizdo įrašą atsiųsti iki š.m. lapkričio 20 d. dienos el. paštu: marita1216@gmail.com arba USB laikmenoje ar CD diske pristatyti adresu: Telšių rajono savivaldybės kultūros centras, Respublikos 18, Telšiai, Žemaitiškos kūrybos konkursui. Dėl papildomos informacijos kreiptis į Telšių rajono savivaldybės kultūros centro folkloristę Ritą Macijauskienę (tel. nr. 8~685 76731).

Anketą ir nuostatus rasite paspaudę čia.

Telšių kultūros centro informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite