Žemaičių Naumiesčio mokykla pradeda rengtis šimtmečio jubiliejui

Klaipėda
Namas Dariaus ir Girėno g 28, kurį Dominykas Markvaldas suteikė mokyklai įrengti ir mokytojams apgyvendinti.
Saulius Sodonis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

1921 m. darbą Naumiestyje, tuomet vadintu Tauragės Naumiesčiu, pradėjo keturklasė privačios mokyklos statusą turinti mokykla. Ji buvo atidaryta nesenai Dariaus ir Girėno gatvėje pastatytame ir 28 numeriu pažymėtame name. Jos atsiradimą inicijavo bei pradžią finansavo Dominykas Markvaldas kartu su viršaičiu Juozu Dygliu ir kaimynu J. Idzeliu. 

Daug ir įvairių nutikimų įvyko per tuos šimtą metų – mokykla (jos klasės) keitė savo statusą, buvimo vietą, buvo ir uždaryta, vykdė besikeičiančių šalį ir miestelį valdžiusių valdžių nurodymus. Tačiau nežiūrint viso to – mokė ir prusino šio miestelio, jo apylinkių ir net netolimų gyvenviečių vaikus ir jaunuolius. Dar ir iki šiol šioje mokykloje dirbusių mokytojų pavardės minimos su pagarba ir dėkingumu.   

Žemaičių Naumiesčio muziejus, kartu su Žemaičių Naumiesčio gimnazija, mokyklos šimtmečiui norėtų kuo plačiau papasakoti šios labai svarbios įstaigos istoriją. Todėl kreipiasi į visų laikų buvusius mokyklos mokinius, mokytojus, jų vaikus ar vaikaičius bei visus, kurie turi ar gali turėti su ja susijusių nuotraukų ar kokių dokumentų. Ir būtume labai dėkingi - jei pasidalintumėte turimais ir jau istorija tapusiais eksponatais. Jų dėka Žemaičių Naumiesčio mokyklos jubiliejui būtų parengta šimto metų jos gyvavimą liudijanti paroda. O esant pakankamai medžiagos, būtų galima galvoti ir apie specialų jubiliejui skirtą leidinį.        

Tuos, kas turi kokių su Žemaičių Naumiesčio mokykla susijusių relikvijų, prašytume apie tai pranešti Žemaičių Naumiesčio muziejaus telefonu 8 677 53510, parašyti elektroniniu paštu s.sodonis@silutesmuziejus.lt, arba paskambinti į Žemaičių Naumiesčio gimnaziją telefonu 8 673 06722, arba parašyti elektroniniu paštu direktorius@znaumiestis.silute.lm.lt.      

Jei nenorėtumėte su šiais dalykais skirtis, būtų padarytos kokybiškos kopijos, o originalai liktų pas šeimininkus. 

Žemaičių Naumiesčio muziejininkas Saulius Sodonis