Angle down Atgal

Zarasuose parodytas objektų ir kaukių teatro spektaklis

Spalio 19 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje žiūrovams buvo pristatytas tarptautinis, visiškai naujas Lietuvos ir Prancūzijos scenos menininkų spektaklis „Spąstai". Tai nauja, kiek mažiau Lietuvoje pažįstama vizualaus teatro meno forma – objektų kaukių teatras.

Dvi profesionalios aktorės Kristina Mauruševičiūtė ir Jūratė Trimakaitė (taip pat spektaklio režisierė) vizualiuose, siurrealistiniuose „Spąstuose" visapusiškai tyrinėjo manipuliacijos temą. „Spąstuose" idėjos buvo artikuliuojamos ne žodžiais, o per objektus ir judesį. Pasitelkus kiekvienam atpažįstamus kasdienybės objektus spektaklyje kuriamos kaukės buvo pasitelktos kaip priemonė atskleisti veikėjų vidinę būseną bei vis naujus jų vaidmenis visuomenėje.

Spąstų" veikėjos nuolat papuola į įvairius manipuliatyvius tinklus: įvairūs išnaudojimo scenarijai darbo rinkoje, statuso, įsivaizduojamų nusikaltimų, visuomenės normų, asmeninių baimių ir nerealistinių svajonių spąstai. Tam, kad apsigintų ir prisitaikytų, „Spąstų" veikėja (akt. Kristina Mauruševičiūtė) ne vien priešinasi, bet ir paklūsta manipuliatorių primestiems vaidmenims, pati imdama dėvėti kaukes. Bėgdama nuo vienų spąstų, ji vis patenka į kitus – išmoningesnius, aršesnius, vis nepastebimesnius, įprastesnius šiuolaikinėje visuomenėje ir mūsų kasdienybėje. Kaip tokiomis aplinkybėmis išlaikyti garbę ir orumą? Ar įmanoma ištrūkti iš manipuliatorių spąstų? Kur slypi nesibaigiančios manipuliacijos priežastys?

Įspūdį sustiprino puiki choreografija, kurią sukūrė aktorė, choreografė Sigutė Mikalauskaitė, Zarasuose, įgarsinusi spektaklį pagal kompozitoriaus Thomas Demay spektakliui sukurtą muziką.

Nuoširdžiai dėkojame VšĮ įstaigai „Teatro istorijos" ir kūrybinei komandai, sukūrusiems galimybę pažvelgti į teatrą „kitomis akimis".

Parengė Inesa DUMBRAVIENĖ,

Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene
Nuotraukos autorės

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite