Angle down Atgal

Zarasuose paminėta neįgaliųjų diena

Zarasų kultūros centre įvyko iškilmingas Tarptautinės neįgaliųjų dienos minėjimas. Ši šventė skirta likimo nuskriaustiems žmonėms, žmonėms, kuriuos kamuoja įvairios negandos, tačiau kultūros centro salėje buvo daug džiugių susitikimo akimirkų, įspūdžių ir geros gražios nuotaikos.

Žmonės džiūgavo susitikimais su vienodo likimo broliais ir seserimis. Neįgalieji dalijosi savo planais ir nuoširdžiai džiaugėsi gyvenimu. Žodžiu, vien tik jau šis susitikimas kiekvienam neįgaliajam tapo gražia ir nepakartojama švente. Į šventės dalyvius kreipėsi rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas. Jis džiaugėsi, kad neįgalieji aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime, žmonės su negalia aktyvūs meno saviveiklos entuziastai, tradicinių amatų kūrėjai, nepakartojami rajono švenčių dalyviai.

Meras pasidžiaugė, kad rajone aktyviai veikia neįgaliųjų asociacijos. Rajone rūpinamasi neįgaliųjų poreikiais, skatinama jų veikla, pritaikomas būstas, aplinka, kad neįgalieji galėtų pateikti į reikalingus jiems pastatus, patenkinti savo poreikius. Dabar į kultūros centrą neįgalieji gali patekti liftu. Pritaikoma aplinka ir kitose rajono vietovėse. Zarasų Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kunigas dekanas Vydas Juškėnas kalbėjo apie tai, kaip svarbu būti padėti šalia esantiems neįgaliesiems, juos ne tik užjausti, padėti, paremti. Visi mes įpareigoti visada būti maloniais aplinkiniams. Atjauta, gerumas ir dėmesys yra nekainuojami deficitai, labai reikalingi ypač šiuo Advento laikotarpiu. Lietuvos Respublikos Seimo nario Algimanto Dumbravos padėkos žodžius neįgaliesiems perdavė jo padėjėja Regina Račkauskienė. Ji dėkoja neįgaliesiems už ryžtą, siekius, dėkojo nuskriaustų likimo žmonių globėjams už pastangas, kad neįgaliųjų gyvenimas būtų prasmingas. Mintimis apie neįgaliųjų rūpesčius dalijosi Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos pirmininke Olga Ludziš.

Zarasų socialinės globos namų gyventojui Jonui Petrušiui, Zarasų krašto žmonių su negalia sąjungos narėms Reginai Gazašvili, Jadvygai Kasparavičienei rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas įteikė padėkos už aktyvią veiklą, savanorystę. Minėjimo dalyviams koncertavo Marijus Jampolskis. Jis žiūrovams padovanojo daug džiugių akimirkų, o šventės dalyviai negailėjo dainininkui karštų plojimų. Kultūros centre veikė neįgaliųjų darbų paroda, joje visi galėjo susipažinti su neįgaliųjų unikaliais sumanymais, išradingais sprendimais ir kūrybiniais polėkiais.

Visus džiugino nuoširdus renginys, gražios nuoširdžios kalbėjusiųjų mintys ir linkėjimai. Gražūs ir prasmingi linkėjimai, smagi muzika ir daina, bičiulių nuoširdumas – kas gali geriau praskaidrinti kasdienybę, padėti užmiršti visas negandas, ligas ir negalias.

Petras Ivanovas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite