Angle down Atgal

Zarasuose pagerbtos Holokausto aukos

Rugsėjo 23-ąją visoje Lietuvoje minima Lietuvos žydų genocido diena. Šios dienos ryte rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Arnoldas Abramavičius, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Remigijus Lamanauskas atvyko prie memorialo Zarasuose, Bukonto gatvės skvere. Pagerbti genocido aukų atvyko ir Zarasų krašto muziejaus darbuotojai.

Muziejaus direktorė Ilona Vaitkevičienė susirinkusiems priminė, kad Antrojo pasaulinio karo metais buvo masiškai naikinami žydai, sakė, kad nepamirštame didžiausio ir šiurpiausio nusikaltimo Lietuvoje. Visi privalome mokytis iš istorijos, kad tokie nusikaltimai nepasikartotų mūsų žemėje. Susirinkę rajono vadovai, muziejaus darbuotojai pagerbė Holokausto aukų atminimą tylos minute. Prie memorialo buvo padėti gėlių krepšeliai, uždegtos atminimo žvakutės.

Šią dieną prisiminti ir pagerbti Holokausto aukas prie memorialo ateina ir kiti zarasiškiai. Jie padeda gėles, uždega žvakutes, senu žydų papročiu atneša ir padeda akmenuką.

Petras Ivanovas

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite