Angle down Atgal

Zarasų padangų sandėlyje kilo gaisras

Zarasų pakraštyje įkurtame padangų saugojimo sandėlyje šeštadienio rytą kilo gaisras, įvykio vietoje dirba gausios ugniagesių pajėgos, praneša portalas delfi.lt.

Pasak jo, aštuoniomis autocisternomis atvykę ugniagesiai situaciją valdo. Pareigūnų žiniomis, atviros liepsnos matyti nebuvo, tačiau juodi dūmai buvo matomi už kelių kilometrų. 

Portalas nurodo, kad sandėlis priklauso naudotų padangų perdirbimo įmonei „Torgita“.

Aplinkos apsaugos agentūros specialistai šeštadienį išvyko paimti oro mėginius lakiųjų organinių junginių tyrimams.

Sinoptikų duomenimis, šiandien Zarasuose lietaus nenumatoma, pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypčių vėjas. Taigi, vėjas gaisro dūmus ir teršalus neš nuo Zarasų miesto. Ateinančią naktį vėjo kryptis keisis į šiaurės rytų, o sekmadienio dieną vėjas pasisuks iš rytų, pietryčių. Kritulių nenumatoma.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas popiet pranešė, jog gaisras suvaldytas.

„Šįryt užsidegė vienas didesnių padangų tvarkytojų Torgita Zarasuose. Oficialiai įmonė gali turėti 1000 t padangų vienu metu(palyginimui Ekologistika galėjo turėti 1900 t)

Gaisras suvaldytas, tad kelyje apsisukau grįžti atgal į Klaipėdą. Didesnės taršos nebūta. Ačiū Zarasų ir Utenos gaisrininkams ir aplinkosaugininkams už operatyvumumą.

Dar ketvirtadienį lankiausi Alytuje, kur su miesto vadovais ir įmonėmis kalbėjome apie Ekologistikos pasėkmes. Seime liepą pakeitėme Atliekų tvarkymo įstatymus ir užkėlėme finansinę kartelę ir draudimų reikalavimus atliekų tvarkytojams, kad išvengtume dirbtinio tvarkymk ir gudručių feniksų. Tačiau akivaizdu, kad rudeniui suplanuoti tolimesni padangų tvarkymo sugriežtinimo planai negali laukti ir su jais pradėsime jau pirmadienį“, – rašo ministras savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

BNS ir Etaplius.lt informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite