REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2019 m. Sausio 28 d. 08:23

Žaliosios idėjos pelnė tarptautinio konkurso „Bio-art“ laurus

Vilnius

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


69404

Geromis naujienomis gera pasidalinti su visais. Viena iš jų ta, kad Trakų Vytauto Didžiojo gimnaziją pasiekė žinia apie tarptautinio konkurso „Bio-art“ I vietos laimėjimą.

„Bio-Art“ konkursą nuo 2013 metų organizuoja Seulo nacionalinio universiteto Medicininės biokonversijos centras. Konkursu siekiama stiprinti ryšį tarp mokslo ir meno per gyvybės, grožio ir formų įvairovės nagrinėjimą. Tikimasi, kad konkursas paskatins gamtos mokslais besidominčius asmenis į savo sritį pažvelgti kitaip – per grožio ir meno perspektyvą ir dar labiau sustiprinti savo norą vystyti mokslines žinias. Konkursu siekiama mokslines temas viešinti visuomenėje ir skatinti jaunimo susidomėjimą gyvybės mokslais.

Pirmą kartą Seulo „Bio-art“ konkurse tema „Virtualus gyvenimas“ dalyvavau 2017 metais. Dalyvauti tarptautiniame konkurse pasiryžau todėl, kad ne vienerius metus aktyviai dalyvaudama Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje vykdomuose projektuose, rengiant darbus Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro STEAM mokslų konkursui „Mūsų eksperimentas“, „Sveikata visus metus“ įgijau neįkainojamos patirties: iniciatyvumo ir kūrybiškumo, gebėjimo naujai pritaikyti turimas žinias ir kelti naujas idėjas, patyriau pažinimo džiaugsmą, kai per praktines veiklas perpranti naujus dalykus, išmokau kelti sau tikslus ir juos pasiekti ir, žinoma, įgijau didesnio pasitikėjimo savimi, ryžto įveikti sunkumus. Tad konkursui pristačiau tyrimą apie virtualios realybės naudą sporte ir užėmiau II vietą.

Paskatinta laimėjimo konkurse dalyvavau ir 2018 metais. Šio konkurso tema „Maistas ir maitintis“, tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į globalias, su maistu susijusias problemas: genetiškai modifkuoti maisto produktai, greitas maistas (fast food), vegetarizmas, badas, nutukimas ir maisto švaistymas. Tad kilo idėja sukurti videofilmą „Žaliojo gyvenimo realybė“, atkreipti visuomenės dėmesį į svarbią globalinę problemą - natūralios ūkinės veiklos sumažėjimą. Dėl nuolatinio darbo ir laiko trūkumo žmonės vis mažiau užsiima sodininkyste, natūraliu daržovių ir vaisių auginimu, o ūkininkaujant dažniausiai pasitelkiamos cheminės priemonės augalų derlingumui ir atsparumui didinti. Filme natūralią ūkinę veiklą vaizdavau kaip iliuziją, kuri neegzistuoja realiame gyvenime. Aš buvau vienintelė dalyvė iš Baltijos šalių, kurios idėja įvertinta I vieta!

Dalindamasi šiuo įvertinimo džiaugsmu ir nekantriai laukdama 2019 metų konkurso iššūkių dėkoju Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojams, skatinantiems kūrybiškumą, konsultuojantiems ir palaikantiems mano iniciatyvas. Tikrai žinau, kad sėkmingas dalyvavimas konkursuose ar projektuose yra didelė motyvacija, įkvepianti siekti dar geresnių rezultatų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA