„Žalgiris“ tęsia pralaimėjimų seriją Eurolygoje

Etaplius.lt nuotr.

Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt

194000

Prieš pat rungtynes naudingiausio komandos žaidėjo netekęs Kauno „Žalgiris“ (0-9) kibo į atlapus Madrido „Real“ (7-2) klubui, bet turėjo pripažinti devintą pralaimėjimą šį sezoną. Jure Zdovco auklėtiniai Ispanijos sostinėje krito 82:95 (11:20, 34:31, 25:24, 12:20).

Likus kelioms valandoms iki rungtynių pradžios Lietuvos čempionai pranešė, jog Madride negalės žaisti treniruotėje čiurną kryptelėjęs Joshas Nebo, kuris sezono pradžioje buvo naudingiausias komandos krepšininkas (vid. 13,5 naudingumo balo).

„Real“ pelnė pirmuosius 8 rungtynių taškus ir pirmavo 8:0, o po pirmojo ketvirčio turėjo 9 taškų pranašumą (20:11), o antrajame kėlinyje pabėgo ir 15 taškų skirtumu – 47:32.

Kauniečius kovai vėl prikėlė 8 taškus iš eilės pelnęs Lukas Lekavičius ir komandą minutės pertraukėlės metu budinęs J.Zdovcas, o viso ketvirčio metu „Žalgiris“ pylė „Real“ krepšį tritaškiais, kurių per antrą rungtynių atkarpą įmetė šešis. Pelnę net 34 taškus per antrąjį ketvirtį žalgiriečiai įpusėjus rungtynėms atsiliko jau tik 45:51.

Nors „Real“ buvo kelis sykius susigrąžinęs dviženklę persvarą trečiajame kėlinyje, „Žalgiris“ vėl įjungė tolišaudę artileriją bei vienu metu buvo nukirpęs madridiečių pranašumą iki vos vieno metimo. Po trijų kėlinių „Real“ pirmavo 75:70.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ kurį laiką dar laikėsi koviniu atstumu – po Tylerio Cavanaugh tritaškio skirtumas buvo tik 6 taškai (75:81), bet galiausiai daugiausiai veteranų Rudy Fernandezo ir Sergio Llullo pastangomis „Real“ susikūrė dviženklę persvarą ir ramiai užbaigė rungtynes.

Devintą kartą pralaimėjęs „Žalgiris“ tęsia antirekordinę seriją. Tai – ilgiausia kauniečių pergalių sausra sezono starte Eurolygoje. Iki visų laikų Eurolygos rekordo „Žalgiriui“ trūksta dar penkių pralaimėjimų.

Kitą savaitę „Žalgiris“ žais dvejas rungtynes ir abi jas namie. Antradienį į Lietuvą atvyks Atėnų „Panathinaikos“, penktadienį – Stambulo „Fenerbahče“.

„Real“: Guerschonas Yabusele 15 (6 atk. kam.), Sergio Llullas 13 (3/9 trit.), Thomasas Heurtelis (5 rez. perd.) ir Vincent'as Poirier (23 naud. bal.) po 12, Rudy Fernandezas, Adamas Hanga ir Walteris Tavaresas (6 atk. kam.) po 10.

„Žalgiris“: Tyleris Cavanaugh 14 (3/6 trit.), Lukas Lekavičius (10 rez. perd.) ir Nielsas Giffey po 12, Marekas Blaževičius 10, Tai Websteris 8, Janis Strelniekas 7, Artūras Milaknis ir Zoranas Dragičius po 6, Edgaras Ulanovas 5, Mantas Kalnietis 2 (5 rez. perd.), Karolis Lukošiūnas taškų nepelnė.