Angle down Atgal

„Žalgirio“ sirgalius rungtynių metu užpuolęs vilnietis teistumo išvengė, bet praras 400 eurų

2019 m. spalį krepšinio varžybų tarp principinių varžovų Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ metu pastarosios komandos sirgalius užpuolęs Mindaugas Stankevičius (gim. 1985 m.) išvengė baudžiamosios atsakomybės, tačiau į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą turi sumokėti 400 eurų.

Tokiu sprendimu Vilniaus miesto apylinkės teismas užvertė istoriją, garsiai nuskambėjusią praėjusių metų spalį, kai policija išplatino vaizdo įrašą, kaip sostinėje vykusių krepšinio rungtynių metu jaunas vyras užpuolė iš salės einančius „Žalgirio“ sirgalius. Žiniasklaidoje skelbta, kad „Žalgirio“ sirgaliai užsitraukė „Ryto“ aistruolių pyktį, kai nusifotografavo tuščioje tribūnoje, įprastai naudojamoje „Ryto“ sirgalių.

Vaizdo įraše matyti, kaip iš žiūrovų vietos nusileidęs vyras trenkia vienam iš „Žalgirio“ sirgalių kumščiu, grasina smogti kitiems vyrams.

Bylos duomenimis, M. Stankevičiui po šio įvykio nustatytas 0,9 prom. girtumas. Iki tol neteistam vyrui buvo pateikti kaltinimai dėl viešosios tvarkos sutrikdymo – panaudojus smurtą prieš tris asmenis, vieną iš jų pastūmus, kitiems dviem smogus kumščiu į veidą.

M. Stankevičių įklampino vieno iš „Žalgirio“ gerbėjų padaryta nuotrauka – pastaroji buvo perduota policijai, kuri vėliau sulaikė vyrą.

Tiek ikiteisminio tyrimo metu, tiek teisme M. Stankevičius pripažino savo kaltę. Nors iš pradžių teigta, jog „Žalgirio“ sirgalius užpuolė „Ryto“ gerbėjas, vyras tikino, kad nėra jokios komandos sirgalius.

Kaip nurodė M. Stankevičius, tądien į rungtynes jis buvo atėjęs su drauge, o trečiojo kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ aistruoliai jį supykdė savo elgesiu. Vyras teigė, kad į apačią nulipo tik norėdamas su „Žalgirio“ sirgaliais pasikalbėti, tačiau šie „pasiuntė“ jį, todėl ir paleido į darbą kumščius.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Eglė Gruodienė atsižvelgė į tai, kad M. Stankevičius yra ganėtinai jauno amžiaus, dar neteistas, todėl jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu vyrą atleido nuo baudžiamosios atsakomybės ir pagal laidavimą perdavė motinai. Tačiau kaip baudžiamoji priemonė vilniečiui skirta 400 eurų įmoka, kurią teks sumokėti į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite