Žalgirio seniūnaitijos gyventojai sulaukė atsakymų į jiems rūpimus klausimus

Vilnius
Budintis Budėtojas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Dėl šiuo metu vykdomų kai kurių gatvių tvarkymo darbų jos liko be apšvietimo tamsiu paros metu, o dažnai važinėjanti sunkioji technika apgadino kitų gatvių važiuojamąją dalį, vangiai atliekami atstatomieji darbai po įvairių kasinėjimų, pavojų kelia seni medžiai ir į gatvę virstantys krūmai, ne visur laiku išvežamos buitinės atliekos bei per didelis vietinės rinkliavos mokestis už jas, gyvenantys iki šiol dar neišasfaltuotose gatvėse yra priversti kvėpuoti kylančių dulkių kamuoliais, nuo bendrovės „Narbutas Furniture Company“ gamyklos pastoviai sklinda įkyrus triukšmas – tai bene pagrindiniai klausimai, kurie jaudina Ukmergės mieste esančios Žalgirio seniūnaitijos gyventojus.

Visi jie buvo aptarti sausio 17-ąją įvykusiame seniūnaitijos gyventojų susitikime su Ukmergės rajono savivaldybės atstovais: meru Rolandu Janicku, administracijos direktoriumi Stasiu Jackūnu, Ukmergės miesto seniūnijos vyresniąja specialiste Sandra Dutkuviene.

Į Senamiesčio pagrindinės mokyklos vieną iš klasių susirinko 6 ukmergiškiai, gyvenantys į šios seniūnaitijos teritoriją įeinančiose Deltuvos, Klaipėdos, A. Smetonos ir Žalgirio gatvėse. Susitikime dalyvavo ir šios seniūnaitijos seniūnaitė Svetlana Tretjakova.

Meras R. Janickas ragino gyventojus rodyti iniciatyvą sprendžiant jiems aktualius gyvenamosios aplinkos.

„Seniūnaitei kiekvienoje seniūnaitijos gatvėje reikėtų susirasti aktyvų ir pilietišką gyventoją bei su juo palaikyti ryšį – tik taip gali sužinoti visas problemas ir apie jas informuoti Ukmergės miesto seniūniją arba Savivaldybę“, - kalbėjo meras.

Rajono vadovas gyventojus informavo, kad šiuo metu Vasario 16-osios, Smetonos ir Ramygalos gatvėse tvarkomos paviršinio vandens surinkimo sistemos, vandentiekio ir kanalizacijos tinklai. Vėliau čia bei Sodų gatvėje planuojama pakloti naujas važiuojamosios dalies dangas, sutvarkyti šaligatvius ir apšvietimą.

Jau yra parengtas ir sausio 25-ąją 17.30 valandą Savivaldybėje visuomenei bus pristatytas susisiekimo komunikacijų Klaipėdos gatvėje rekonstravimo projektas. Šioje gatvėje, kurios dalis nėra asfaltuota, numatyta įrengti lietaus nuotekų surinkimo tinklus, pėsčiųjų-dviračių takus, automobilių stovėjimo aikšteles, naują apšvietimą bei naują važiuojamosios kelio dalies dangą, taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl automobilių stovėjimo aikštelių įrengimo prie buvusios kavinės „Senasis iešmas“.

„Buvusio karinio miestelio teritorija bus sutvarkyta ir prikelta naujam gyvenimui. Atnaujinsime ir vieną iš pagrindinių mieste - Vilniaus gatvę. Šiemet, iškart po miesto šventės, bus pradėti miesto centro viešųjų erdvių rekonstrukcijos darbai.

Iš viso iki 2021 metų mieste ir rajone bus įgyvendinta 29 projektai, kurių bendra vertė – apie 27 milijonus eurų. Iš jų apie 20 milijonų sudarys ES fondų, o likusią dalį – Savivaldybės ir valstybės lėšos.

Taigi, jau dabar, iš anksto, visus gyventojus noriu perspėti dėl laikinų nepatogumų, kuriuos teks patirti vykdant suplanuotus darbus“, - kalbėjo R. Janickas.

Gyventojai siūlė atkreipti dėmesį į Mindaugo gatvę. Šioje siauroje ir šaligatvių neturinčioje gatvėje turgaus dienomis pristatoma ir paliekama tiek daug automobilių, kad dažnai nebelieka net praėjimo pėstiesiems.

Sudėtinga pėstiesiems ir Žalgirio gatvėje. Čia taip pat nėra šaligatvių, o kelkraščiai labai šlapi, duobėti. „Kai važiuojamąja gatvės dalimi, kurios plotas – tik 4 metrai, važiuoja automobilis, norint su juo prasilenkti, esi priverstas lipti į kelkraščio duobę“, - skundėsi šios gatvės gyventojas.

Šio susitikimo metu Savivaldybės meras R. Janickas paskambino Savivaldybės valdomos ir daugelį miesto daugiabučių administruojančios įmonės „Ukmergės butų ūkis“ vadovui, norėdamas išsiaiškinti, kaip gyventojams sužinoti apie jų sukauptas lėšas ir jų panaudojimą, apie tai, kas iš minėtos įmonės darbuotojų yra atsakingas už konkretaus daugiabučio administravimą. Tai išsiaiškinti „čia ir dabar“ prireikė po Deltuvos gatvės 20-uoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojo pasisakymo.

Žmogus teigė, kad į šio daugiabučio, kuriame gyvena daug senyvo amžiaus ir neįgalių žmonių, kiemą dėl per siauro įvažiavimo negali įvažiuoti greitoji. Gyventojai norėtų šią problemą išspręsti ir įvažiavimą tinkamai sutvarkyti pasinaudojant 30 procentų pinigine parama iš rajono biudžeto, tačiau nežino, į kreiptis. Kita šio namo problema – reikia remontuoti laiptinę.

Bendrovės „Ukmergės butų ūkis“ specialistams perduota išspręsti ir dar vieną – A. Smetonos gatvėje esančio 4 butų gyvenamo namo gyventojų prašymą dėl stogo pakeitimo.

„Kodėl Ukmergėje po įvairių kasimo darbų taip vangiai atliekami atstatymo darbai? Po kasimo darbų paprastai paliekama betvarkė – supilti pylimai niekas netrombuoja grunto. Juk kažkas išduoda leidimus tokiems darbams, ar yra nustatyti kokie nors atstatymo darbų terminai, ar kas nors patikrina, kaip jie atlikti?“ – klausė susitikime dalyvavęs Klaipėdos gatvės gyventojas.

Meras jam pažadėjo, jog šį klausimą būtinai išnagrinės Ukmergės miesto seniūnijos darbuotojai kartu su seniūnaičiais.

Kaip ir ankstesniuose susitikimuose seniūnaitijose, taip ir šiame, buvo iškelti atliekų surinkimo, rūšiavimo ir išvežimo klausimai.

R. Janickas susirinkusiuosius informavo, jog su dabartiniu atliekų tvarkymo operatoriumi – bendrove „Ekonovus“ Savivaldybės pasirašytos sutarties laikas baigiasi šių metų kovo mėnesio pabaigoje. Vasario pradžioje turėtų paaiškėti, kas bus naujas šios paslaugos teikėjas rajone.

„Šiai dienai mes turime vieną iš mažiausių šalyje atliekų surinkimo ir išvežimo į mechaninio biologinio apdorojimo (MBA) įrenginius kainą. 2017 metais rajone iš viso buvo surinkta apie 11 300 tonų atliekų, iš kurių didžiąją dalį – virš 11 tūkstančių tonų sudarė mišriosios, o likusią dalį – stambių gabaritų atliekos.

Vien automobilinių padangų pernai rajone surinkta 220 tonų, iš jų 48 tonos buvo paliktos prie mišrių atliekų konteinerių.

Norisi pasidžiaugti, kad ukmergiškiai kasmet darosi vis sąmoningesni ir rūšiuoja atliekas, naudojasi didelių gabaritų atliekų aikštelės teikiamomis paslaugomis. Beje, į šią aikštelę nuo 2017 metų sausio mėnesio galima palikti didesnį kiekį naudotų automobilio padangų, kadangi nebereikia pateikti turimo automobilio techninio pažymėjimo, užtenka tik asmens dokumento. Taigi dabar, pavyzdžiui, 4 vienos šeimos suaugę nariai vienu metu čia gali atvežti ir palikti net 16 padangų – kiekvienas po keturias.

Mūsų visų tikslas turi būti vienas – kuo geriau išrūšiuoti visas atliekas, o nemesti jų visų į bendrus konteinerius. Tada gyventojams nedidės, o gal net ir mažės vietinės rinkliavos už atliekas mokestis, kadangi Savivaldybei nereikės mokėti didžiulių sumų už didelius kiekius neišrūšiuotų ir daug sveriančių atliekų“, - kalbėjo R. Janickas.

Žalgirio seniūnaitijos gyventojams pasiskundus, kad nepatogu atliekas rūšiuoti į tam skirtus maišus, Savivaldybės atstovai patikino, kad iki spalio 31 dienos visi turėtų gauti pakuočių atliekų surinkimui skirtus konteinerius. Viena miesto dalis juos jau gavo pernai, kita dalis bus aprūpinta šiemet“,- sakė meras.