Angle down Atgal

Žalgirio mūšio 610-osios metinės bus skambiai paminėtos Šalčininkuose

Liepos 10 d. Šalčininkuose organizuojamas Žalgirio mūšio 610-ųjų metinių minėjimas. Istorinei lietuvių ir lenkų bendrai pergalei paminėti skirtas renginys prasidės Lietuvos ir Lenkijos istorinių vėliavų pakėlimu, griaudės senovinių pabūklų salvės, o Lietuvos istorijos rekonstruktorių klubo nariai parodys mūšio inscenizaciją. Planuojama, kad į renginį atvyks ir rekonstruktoriai iš Lenkijos.

Šventinis renginys, kurį organizuoja Šalčininkų rajono savivaldybė ir VšĮ „Brolija Viduramžių pasiuntiniai“, vyks Šalčininkų miesto parke.

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas ir senosios muzikos grupė „Ambera“ nepamirštamais muzikos garsais džiugins susirinkusius Šalčininkų gyventojus ir jų svečius.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai pristatys XIV a. Lietuvos kario aprangą, jo šarvus ir ekipuotę, taip pat veiks rekonstruktorių klubo turimų rekonstrukcinių ginklų ir ekipuotės paroda, amatų mugė, o Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai bus pasiruošę šventės dalyviams įdomiai papasakoti apie šiuolaikinę Lietuvos kariuomenę ir tarnybos joje būdus.

Kitą savaitę Lenkijoje vyks istorinės pergalės Žalgirio mūšio 610-ųjų metinių paminėjimo ceremonija Griunvalde. Taip pat, šiame minėjime dalyvaus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono Garbės sargybos kuopos kariai, Lietuvos kariuomenės rezervo karių asociacijos bei kitų organizacijų atstovai. Šiais metais Griunvalde nerengiama Žalgirio mūšio istorinė inscenizacija, o tik minėjimas.

Gegužės 28 dieną iš Lietuvos (Utenos r., Sirutėnų k.) į mūšio vietą Lenkijoje (Griunvaldas) buvo nuvežtas 11 tonų sveriantis paminklinis akmuo su lietuvišku Vyčiu pergalei Žalgirio mūšyje atminti.

Žymiausios karinės pergalės buvo pasiektos lietuviams ir lenkams kaunantis kartu prieš bendrus priešus, o tarpusavio nesutarimai buvo naudingi aplinkiniams agresoriams. 1410 metų liepos 15 dieną Lietuvai ir Lenkijai suvienijus jėgas pavyko sumušti vieną labiausiai organizuotų priešininkų regione ir pasiekti strateginę pergalę bei pakeisti visos Europos istoriją. Šis jėgų sutelkimas tuomet buvo tikra strateginė partnerystė, kurios tradicijas abi šalys, bendradarbiaudamos ir karinėje srityje, tęsia ir šiandien.

Vieta ir laikas – liepos 10 d. Šalčininkų miesto parke 19.00 val.

Programa

• Iškilmingas Lietuvos ir Lenkijos istorinių vėliavų pakėlimas;

• Senovinių pabūklų salvės;

• Istorijos rekonstruktorių klubo „Viduramžių pasiuntiniai“ mūšio inscenizacija;

• Gros Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas;

• Vyks senosios muzikos grupės „Ambera“ pasirodymas;

• Garbės sargybos kuopos kariai pristatys XIV a. Lietuvos kario aprangą, šarvus ir ekipuotę;

• Veiks istorijos rekonstruktorių klubo „Viduramžių pasiuntiniai“ rekonstrukcinių ginklų ir ekipuotės paroda;

• LK karo prievolės ir komplektavimo tarnybos kariai pristatys Lietuvos kariuomenę ir tarnybos būdus;

• Šokio ir ugnies studija surengs pasirodymą;

• Renginio metu veiks amatų mugė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite