Sportas2018 m. Gruodžio 9 d. 19:55

„Žalgirio“ krepšininkai pranoko „Rytą“

63835

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienį nugalėtojo titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ savo aikštėje 95:86 (22:14, 19:24, 30:16, 24:32) pranoko praėjusio sezono vicečempioną Vilniaus „Rytą“

Po 10 žaidimo minučių kauniečiai turėjo aštuonių taškų pranašumą 22:14. Antrajame ketvirtyje vilniečiams pavyko priartėti ir prieš ilgąją pertrauką jie atsiliko 38:41. Antrąją rungtynių pusę aikštės šeimininkai pradėjo spurtu 15:1 ir atitrūko 56:39, o po trijų kėlinių turėjo 17 taškų pranašumą 71:54. 23-iąją min. kilo susistumdymas, po kurio nesportinėmis pražangomis buvo nubausti Dominique'as Suttonas, Dennisas Jerome'as Seeley, Marekas Blaževičius (visi - „Rytas“) ir Edgaras Ulanovas („Žalgiris“).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, žalgiriečių turima persvara padidėjo iki 20 taškų (82:62). Lemiamam šturmui pakilę vilniečiai laimėjo atkarpą 17:5 ir. likus žaisti 2 min. 25 sek., sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų (79:87). Vis dėlto, kauniečiams pavyko išsaugoti pergalingą rezultatą.

„Žalgiriui“ Edgaras Ulanovas pelnė 15 taškų, Marius Grigonis ir Brandonas Daviesas - po 14, Artūras Milaknis - 11, Leo Westermannas - 9, Thomasas Walkupas - 8, Nathanas Woltersas ir Derrickas Waltonas - po 7, Laurynas Birutis - 6, Rokas Jokubaitis - 4.

Vilniaus ekipoje 25 taškus surinko Dominique'as Suttonas, 20 - Eimantas Bendžius, 14 - Dennisas Jerome'as Seeley, 11 - Rokas Stipčevičius, 5 - Mindaugas Girdžiūnas, po 4 - Martynas Echodas ir Deividas Sirvydis, 3 - Arnas Butkevičius.

„Žalgiris“ (12 pergalių/1 pralaimėjimas) pirmauja turnyre, o „Rytas“ (9/4) užima trečiąją vietą.