REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2018 m. Kovo 21 d. 14:41

Žalgirio klinikos vadovė A.Pūrienė pažeidė įstatymą

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


32233

VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos direktorė Alina Pūrienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus (6 straipsnio 1 dalies 1 punktas, 7 straipsnio 1 dalis). Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK

A.Pūrienei VPIDVTĮ nuostatos taikomos visos apimties ir tiesiogiai, kadangi ji yra viešosios įstaigos (Žalgirio klinikos) vadovė. Šis įstatymas taip pat nustato asmeninę pareigą visiems viešojo sektoriaus sveikatos priežiūros įstaigose dirbantiems gydytojams, odontologams ir farmacininkams deklaruoti privačius interesus.

Tiriant nustatyta, kad A.Pūrienė pavėlavo elektroniniu būdu deklaruoti einamas pareigas IĮ „Periodont“, Vilniaus universitete (VU) ir VšĮ „Lietuvos verslo paramos agentūra“ (LVPA). Pirmąjį kartą elektroninę privačių interesų deklaraciją A.Pūrienė teikė 2012 m. Įmonėje „Periodont“ ji dirba nuo 1994 m. balandžio, tačiau šį ryšį elektroninėje deklaracijoje nurodė tik 2017 m. gruodį. Pareigas VU ji elektroniniu būdu deklaravo tik šių metų vasarį, nors šioje įstaigoje dirba nuo 1986 m. A.Pūrienė dirbo LVPA 2016 m., tačiau šį faktą elektroniniu būdu deklaravo tik šių metų kovo pradžioje.

Nuo 2012 m. valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys privačių interesų deklaracijas teikia elektroniniu būdu, todėl iki tol popierinėse privačių interesų deklaracijose nurodytus aktualius duomenis 2012 m. jie privalėjo perkelti į elektronines deklaracijas. Taip pat pabrėžtina, kad pagal šiuo metu galiojantį VPIDVTĮ, privačių interesų deklaravimas yra nuolatinis procesas: po to, kai deklaracija pateikiama pirmąjį kartą, per 30 kalendorinių dienų ją būtina patikslinti kaskart, kai atsiranda naujų deklaruotinų duomenų ar pasikeičia jau deklaruotieji. Atkreiptinas dėmesys, kad privačių interesų deklaravimas nėra turto ar pajamų deklaravimas – tai yra atskiras procesas, kurį reglamentuoja specialus įstatymas.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę privačių interesų deklaravimą reglamentuojančias VPIDVTĮ nuostatas, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami.

Nenustatyta, jog būtų dariusi poveikį

Taip pat VTEK nusprendė, kad Žalgirio klinikos vadovė nepažeidė VPIDVTĮ draudimų valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui naudotis pareigomis, galiomis ir vardu, siekiant paveikti interesų konfliktą keliantį kitų asmenų sprendimą. Šių nuostatų pažeidimui konstatuoti būtina nustatyti, kad pasinaudojęs savo tarnybiniu statusu asmuo siekė paveikti kitų asmenų sprendimą, o taip pat – kad šis sprendimas šiam asmeniui sukėlė interesų konfliktą.

VTEK nagrinėjo situaciją pagal gautame pranešime nurodytas aplinkybes. Teigta, jog pernai rugsėjį į Žalgirio kliniką pagal siuntimą atvykusiam pacientui po apžiūros A.Pūrienė įteikė raštelį, kuriame buvo nurodyti IĮ „Periodont“ kontaktiniai duomenys. Šioje įmonėje, kaip minėta, dirba pati A.Pūrienė, o įmonei vadovauja jos sutuoktinis.

Tyrimo duomenys rodo, kad A.Pūrienė Žalgirio klinikoje profesinės pagalbos tikslais neatlygintinai teikia gydytojos periodontologės mokymus bei konsultacijas pagal 2013 m. su šia įstaiga sudarytą sutartį. Taigi A.Pūrienė Žalgirio klinikoje pacientų negydo – tik konsultuoja. Už jos suteiktas konsultacines paslaugas Žalgirio klinika turi teisę gauti apmokėjimą iš teritorinių ligonių kasų.

Tiriant gauta duomenų, jog pacientas pats prašęs suteikti jam informacijos apie tai, kur A.Pūrienė teikia gydymo paslaugas. Ši informacija buvo suteikta, tačiau tai paciento sprendimo nepaveikė: jis gydymo paslaugų IĮ „Periodont“ nepasirinko ir vizitui pas A.Pūrienę šioje įstaigoje nesiregistravo.

Įvertinusi visus surinktus duomenis, VTEK nenustatė, kad A.Pūrienė nebūtų nesuteikusi pacientui konsultacijos ar neatlikusi kitų tarnybinių pareigų, siekdama paveikti paciento apsisprendimą rinktis privačias jos gydymo paslaugas. Taigi VTEK daro išvadą, jog VPIDVTĮ nuostatos šiuo atveju pažeistos nebuvo.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA