„Žalgirį“ vėl žnaibę „Šiauliai“ buvo netoli dar vienos sensacijos

Nuotrauka „BC Šiauliai“

Sekmadienį netikėtą kluptelėjimą LKL prieš „Šiaulius“ patyrę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį turėjo šansą atsirevanšuoti jau priešininko teritorijoje Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalio rungtynėse. Nors Antano Sireikos auklėtiniai vėl kovėsi pagirtinai ir dar sykį tituluočiausiai šalies komandai metė iššūkį, rungtynių pabaigoje „Žalgiris“ išnešė sveiką kudašių – 85:79 (20:15, 17:25, 26:16, 21:23).

Mačą Šarūno Jasikevičiaus vyrai pradėjo labai susikaupę ir jau pirmajame kėlinyje buvo įgiję 11 taškų persvarą.

Visgi po pertraukėlės viskas kardinaliai pasikeitė. Nors „Žalgiris“ ir toliau aktyviai keitė savo penketukus, šeimininkai sugebėjo atsitiesti ir iš lėto pradėjo artėti.

Įpusėjus kėliniui, „Šiauliai“ panaikino visą deficitą ir sugebėjo rezultatą išlyginti (22:22), o netrukus jau ir pirmavo (27:26).

Po dviejų kėlinių Saulės miesto komanda lenkė Eurolygos ekipą – 40:37.

Visgi po didžiosios pertraukos viskas stojo į vietas. Nigelio Hayeso vedamas „Žalgiris“ labai galingai pradėjo antrąją rungtynių pusę ir jau įpusėjus kėliniui vėl įgijo dviženklį pranašumą (58:48), o prieš lemiamą atkarpą buvo priekyje 63:56.

Bet puikiai dėl kamuolių po „Žalgirio“ krepšiu kovoję ir ne vieną antrą šansą gavę šiauliečiai mačo pabaigoje dar kartą sugebėjo ištirpdyti visą dviženklį deficitą ir po Evaldo Šaulio perimto kamuolio išlygino rezultatą (75:75).

Visgi tuomet N.Hayesas pataikė savo ketvirtą tritaškį iš keturių, o netrukus tokios pačios vertės metimą pataikė ir Edgaras Ulanovas. Per likusį laiką stebuklas neįvyko.

Šiauliečių neišgelbėjo net žvėriškas Roko Gusčio pasirodymas. Aukštaūgis per pusvalandį pelnė 22 taškus, atkovojo 16 kamuolių, išprovokavo 11 pražangų ir surinko net 37 naudingumo balus.

Lietuvis pagerino KMT atkovotų kamuolių rekordą, o visa „Šiaulių“ komanda buvo arti geriausio atkovotų kamuolių puolime rezultato. Geriausias rezultatas priklauso Alytaus „Sintek–Dzūkijai“ (25), o „Šiauliai“ atkovojo 24 kamuolius puolime.

Atsakomasis mačas Kaune vyks vasario 12-ąją Kaune.

„Šiauliai“ žalgiriečius per visą istoriją yra įveikę 12 kartų, bet dar nė sykio nėra laimėję prieš Kauno komandą daugiau nei kartą per sezoną.

„Šiauliai“: R.Gustys 22 (16 atk.kam., 6/12 met., 37 naud. bal.), K.Deshieldsas14 (7/16 dvit.), E.Šaulys 11 (0/4 trit.).

„Žalgiris“: N.Hayesas 22 (4/4 trit., 24 naud. bal.), E.Ulanovas 21 (5/6 trit., 23 naud. bal.), Z.LeDay 10.