Angle down Atgal

Zakiras Medžidovas: „Esu nubėgęs Vilniaus maratoną“

Savaitraštis „Etaplius“ tęsia straipsnių ciklą „Kada paskutinį kartą?“, kuriame pristatome Šiaulių miesto politikus – Tarybos narius. Kokie jie žmonės?

Kada paskutinį kartą?

– Žiūrėjote į žvaigždes?

– Na, čia tas pats, kas paklausti, kada paskutinį kartą kvėpavote.

– Lipdėte sniego senį?

– Šią žiemą su vaikais. Ir daug kartų. Tai vienas smagiausių užsiėmimų žiemos metu.

– Padėjote kitam?

– Darau tai nuolat ir pagal išgales. Vidutiniškai paramai skiriu apie 100 Eur per mėnesį. Jei galėčiau, tai skirčiau ir daugiau. Tiesiog turiu du vaikus, kuriuos reikia aprengti, pamaitinti, lavinti ir t. t.

– Ką nors pasodinote?

– Pastaraisiais metais esu pasodinęs obelaitę, pušelių, alyvų medelį, agrastų krūmą ir keliasdešimt tujų. Vaikystėje kelerius metus teko gyventi kaime, tai esu padėjęs atsodinti mišką. Darbas truko apie mėnesį. Manau, kad šiuo metu ten žaliuoja bent keli tūkstančiai mano pasodintų medžių.

– Sportavote?

– Nuolat sportuoju. Kartais daugiau, kartais mažiau. 2017-aisiais esu nubėgęs Vilniaus maratoną (42 km).

– Verkėte?

– 2017 metais, kai gimė sūnus. Prieš tai – 2014 metais, kai gimė dukra.

– Bučiavotės?

– Na, čia irgi tas pats, kas paklausti, kada paskutinį kartą kvėpavote.

– Nuoširdžiai juokėtės?

– Kai turi mažų vaikų ir mylimą žmoną, tai darai nuolat. Vaikai prikrečia visokių išdaigų, kurias paskui pateisina smagiomis ir išgalvotomis istorijomis.

– Skaitėte knygą?

– Pastaruoju metu dažniausiai klausausi audioknygų, nes jei žmona pamato laisvas rankas, tai į jas įstato sūnų. Audioknygas patogu klausytis sportuojant.

– Buvote kine, čiuožėte pačiūžomis, žaidėte su vaikais?

– Laisvalaikio praleidimo būdą ir darbotvarkę man diktuoja vaikų įgeidžiai. Darau tai, kas jiems patinka. Stengiamės supažindinti vaikus su įvairiausiomis veiklomis – jodinėjimu arkliais, plaukiojimu baseine, piešimu ir pan., kad jie savo galimus talentus pradėtų vystyti labai anksti. Kartais su vaikais vaikystę išgyvename antrą kartą, kartais darome tai, ko patys vaikystėje nesame darę, nes nebuvo galimybių.

– Atostogavote?

– Paskutinį kartą atostogavau vasario mėnesį prieš rinkimus. Reikėjo organizuoti ir dalyvauti susitikimuose su rinkėjais. Per atostogas nemėgstu tiesiog gulėti ir kaitintis saulėje. Atostogų metu norisi kažką veikti, eiti, važiuoti, pamatyti.

– Vėlavote?

– Jei tai priklauso tik nuo manęs, tai aš niekada nevėluoju. Atvykimas laiku į susitikimą man reiškia pagarbą kitam.

– Jautėtės įsižeidęs?

– Vaikystėje ar paauglystėje tikriausiai.

– Įžeidėte kitą?

– Jei ką nors įžeidžiau, tai, naudodamasis proga, visų dabar viešai atsiprašau.

– Buvote bažnyčioje?

– Į bažnyčią einu ne tik per didžiąsias šventes. Tikėjimas žmogų daro geresnį.

– Pagyrėte save ir džiaugėtės, kad esate naudingas politikas?

– Tarybos narius renka gyventojai. Todėl tik jie turi teisę vertinti politikų veiklą. Labai džiaugiuosi, kad daug gyventojų įsitraukia į savivaldą, į politiką, domisi procesais, konstruktyviai kritikuoja ir reiškia nuomonę – taip kuriama gerovė ir įgyvendinamas pagrindinis savivaldos principas – atstovaujamoji demokratija. Gyventojų įsitraukimui didžiausią įtaką turėjo socialiniai tinklai. Tai puiki terpė ir politikams jausti, kuo gyvena jų rinkėjai, kas jiems yra svarbiausia, ir daryti atitinkamus sprendimus.

Parengė Oksana Laurutytė

comment Skaitytojų komentarai (2)

Taip pat skaitykite