Žaidimai: kada tai tampa priklausomybe?

Ukmergė
Vytautas Nemunaitis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Gyvenimas be kompiuterio ne tik kad nerekomenduojamas, bet ir negalimas! Juk kompiuteris kartu su internetu mums padeda gana greitai ir paprastai atrasti reikalingą informaciją, susisteminti ją ir teisingai valdyti. Tas, kad žino - valdo pasaulį. Tiesa, internetas siūlo ne tik darbus, tačiau ir pramogas. Ypač populiarūs žaidimai vaikams online, kuriais tiesa, labai mielai mėgaujasi ir suaugę asmenys.

Žaidimai vaikams gali būti vertinami dvejopai. Kol vieni galvoja, kad jų negali būti per daug, kadangi žaidimai labai lavina, tuo tarpu kiti šiek tiek bijo, kadangi per dažnas sėdėjimas prie nešiojamo kompiuterio ir tuo pačiu nelabai naudingų žaidimų pasirinkimas gali būti kenksmingas vaikui. Taigi, šiuo atveju svarbiausia yra saikas.

Priklausomybė nuo interneto. Kas tai?

Paskutiniu metu ypač dažnai diskutuojama apie tai, ar internetas gali sukelti priklausomybę. Tiesa tokia, kad pasitaiko tokių atvejų, kad žmogus per daug laiko leidžia prie kompiuterio ir tam tikra prasme tai tampa priklausomybe. Kaip nuo maisto. Norisi dar ir dar, o sustoti labai sunku.

Ypač išskiriami žaidimai, kurie tuo pačiu dažnai sukelia ir erzulį. Žmonės paprasčiausiai jaučiasi susierzinę, kad jiems nepavyksta pereiti vieno arba kito lygio.

Visų šių nemalonių simptomų galima išvengti paprasčiausiai susidėliojus kriterijus ir tuo pačiu žaidžiant saikingai. Kadangi vaikams tai dažniausiai nepavyksta - tėveliai turi tuo rūpintis.

Kaip apsaugoti savo vaiką?

Problema, kad dažniausiai patys ir paskatina vaikus taip pamėgti interneto naudą. Paprasčiausiai neskiria jiems laiko, tad vaikai jį leidžia internete. Naudinga žinoti, kokie žaidimai vaikams yra kompiuteryje ir kokius dažniausiai žaidžia vaikas. Taip pat reikia saikingai normuoti laiką ir žiūrėti, kad vaikas per daug neskirtų valandų prie kompiuterio ir tuo pačiu žaidimų.

Sekti vaikus reikia ne ti tokiu atveju, kai jie labai pyksta. Internete yra labai daug grėsmių. Žinoma, lygiai taip pat yra ir labai daug naudingos informacijos. Reikia mokėti ją atskirti ir tuo pačiu išmokyti vaiką lankytis tik tuose puslapiuose, kurie jam yra naudingi.

Šaltinis: freegames.lt