Angle down Atgal

Ž. Vaičiūnas: artimiausiu metu bus paleistos trys priemonės, skirtos padėti verslui

Laikinai ekonomikos ir inovacijų ministro pareigas einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas sako, kad artimiausiu metu bus paleistos trys priemonės, kurios padės verslui, patiriančiam sunkumų dėl koronaviruso.

„Visas „Invegos” paketas yra daugiau nei milijardas eurų, ir iš esmės Vyriausybė padvigubino finansinių priemonių skaičių. Ši parama, orientuojama taip, kad kuo greičiau verslas gautų šią pagalbą. Antra – kad ji būtų teikiama kiek įmanoma platesniam įmonių ir verslų spektrui, pirmiausia akcentuojant smulkų ir vidutinį verslą. Trečia – kad pagalboje galėtų dalyvauti kuo daugiau finansinių institucijų”, – nuotolinėje spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Ž. Vaičiūnas.

Pasak jo, pagrindinės trys priemonės yra vadinamosios paskolų atostogos, garantijos ir paskolos.

„Pirmiausia, kalbant apie paskolų atostogas, ši priemonė startuoja šią savaitę, ir ji būtent skirta įmonėms padengti palūkanas už paskolas. Tokiu atveju, jei bankai sutinka pratęsti paskolas 6 mėnesiams, visos palūkanos bus 100 proc. kompensuojamos „Invega“ priemonėmis”, – sakė ministras.

Garantijų priemonė, pasak Ž. Vaičiūno, turėtų startuoti kitą savaitę, ir tai yra finansinės apimties prasme didžiausia parama – jai skirta beveik 500 mln. eurų.

„Šios garantijos bus taikomos tiek paskoloms, tiek lizingo sandoriams”, – sakė Ž. Vaičiūnas.

„Trečioji priemonė – paskolos, ir jos bus skiriamos labiausiai nukentėjusioms įmonėms, toms, kurios labiausiai buvo arba yra paveiktos šios krizės. Pirmiausia orientuojamasi į smulkias ir vidutines įmones“, – nurodė jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite