Etaplius.lt ir Dianos Bakanaitės (Dianos Photography) nuotr.
Angle down Atgal

Vyžuonose statomas siaubo filmas (fotogalerija)

Visą savaitę Vyžuonų miestelio (Utenos r.) gyventojai stebi neįprastą reginį – nuo ankstaus ryto iki vėlumos prie įvairių pastatų ir gatvių girdisi šūksniai: „Stop, filmuojam, pavyko“.

Visas šis šurmulys dėl to, kad savo vaikystės miestelyje kaunietis prodiuseris Neivaldas Bikelis nusprendė sukurti trumpametražį siaubo filmą.

„Noriu, kad Vyžuonos, miestelis su garsia istorija, asmenybėmis ir nuostabiomis apylinkėmis, išgarsėtų ir filmu, ir ne tik Lietuvoje“, – šypsosi Neivaldas.

Įkvėpimas – iš Styveno Kingo

Prieš gerą mėnesį Vyžuonų miestelio feisbuko paskyroje buvo paskelbta apie ketinimus miestelyje filmuoti filmą. Ne bet kokį, o – siaubo. Prodiuseris ir idėjos autorius Neivaldas sako, kad šio žanro filmų šalyje kuriama mažai, o jam kūrybinė idėja kilo ir norint populiarinti siaubo filmus, ir įgyvendinti savo keistą sapną.

„Labai mėgstu Styveną Kingą, skaitau jo knygas, žiūriu filmus, gal todėl ir kilo tokia idėja. Įkvėpimas tik iš šio rašytojo – visos detalės, kiti sumanymai“, – sako jis.

Neivaldas į pagalbą pasitelkė scenaristę iš Vilniaus Gytautę Gineitytę ir, surėmus pajėgas, per penkis mėnesius buvo parašytas filmo scenarijus.

Pasak kūrėjų, filmas nukelia mus į 1997-uosius Vyžuonų miestelyje, abiturientams besiruošiant išleistuvėms. Gytautė atvirauja, kad filmas yra apie keturis jaunuolius, kurie svajoja išvažiuoti iš miestelio, svajoja apie laisvę, gyvenimą be tėvų. Jų tarpe yra mergina, kuri turi dvigubos asmenybės sutrikimą.

„Čia ir yra siaubo filmo „kabliukas“. Merginos psichologinis sutrikimas ir atsiskleidžia mūsų kino filme „Aš ne viena“, – sako scenaristė.

Filme taip pat bus nagrinėjamos draugystės ir pavydo temos, jaunimo tarpusavio ryšių problemos, tačiau kūrėjai pabrėžia, kad filmas – tik jų fantazijos vaisius, realybėje Vyžuonose tokių istorijų ir asmenybių nebūta.

Vaidina profesionalūs aktoriai

Gytautė ir Neivaldas sako esantys vieni iš nedaugelio kūrėjų Lietuvoje, kurie kurs ir filmuos siaubo žanro filmą Lietuvoje „Esame jaunieji kūrėjai, norintys gerinti Lietuvos kino industrijos kokybę mažiau išplėtotuose žanruose. Būtent šiame trumpametražiame filme siekame kelti siaubo filmų žanro žinomumą, bei žiūrimumą“, – sako Neivaldas.

Be to, filmuotis pakviesti profesionalūs jauni aktoriai. „Pagrindinį vaidmenį kuria neprofesionali aktorė, bet ji nepaprastai talentinga. Atiduoda viską, manome, kad atradome naują talentą, ir žiūrovai ją tikrai įvertins“, - sako Neivaldas.

Pirmiausia filmas bus parodytas Vyžuonų miestelio gyventojams, o po premjeros, atidavus duoklę ir padėkas miesteliui, keliaus po festivalius.

Filmo kūrimas vyks ir rudenį

Buvo planuota fimą sukurti per savaitę, tačiau prodiuseris sako matantis, kad tiek laiko nepakaks. Vyžuonose fimavimai vyks ir rugpjūčio pabaigoje ar net rugsėjį. Planuota, kad filmo trukmė bus apie 20 minučių, tačiau dabar akivaizdu, kad filmas bus 40-ies minučių.

„Atsiranda įvairių idėjų, kurios yra priimtinos, jas palaikome, bet apskritai visas procesas yra labai geras“, – šypsosi Gytautė.

Neivaldas sako Vyžuonas pasirinkęs neatsitiktinai – čia jam pažįstamas kiekvienas kampelis, nes vasaras visą vaikystę leisdavo šiame miestelyje. „Čia labai gražios apylinkės. Noriu, kad daugiau žmonių sužinotų apie miestelį, atvažiuotų, pamatytų unikalias vietas“, – sako jis.

Įdomu tai, kad Vyžuonų miestelio gyventojai su džiaugsmu palaiko filmo kūrėjus, o iš Vyžuonų kilusi žinoma šalies režisierė Kristina Kunčinaitė mielai sutiko pagelbėti komandai viso filmavimo metu.

Prašo paramos

Filmui kurti reikalingos nemažos lėšos. Paskelbus apie filmavimą ir kad reikia 3 tūkst. Eur, vietos gyventojai ir šiaip geri kūrybingus jaunuolius palaikantys žmones jau paaukojo per 300 Eur.

Šių lėšų vis dar maža, tad kūrybinė grupė kreipiasi tokiais žodžiais:

„Mes jauni ir norime laisvės, svajojame apie auksinius laikus, kai ištrūkusime iš tėvų namų ir leisime laiką kartu iki saulėlydžio.

Susipažinkite su mūsų pagrindiniais veikėjais, kurie filmavimo aikštelėje sulipo lyg draugai nuo vaikystės. Jie - Rasa, Vytautas, Laimonas ir Margarita - primins laikus, kai ruošėmės išleistuvėms ir jaudinomės, kas laukia toliau.

Mūsų idėjai vis dar reikalinga jūsų parama, kad galėtume viską išpildyti taip, kaip svajojome.“

Paremti kūrėjus galite:

PAVEDIMU Į BANKĄ:

VŠĮ NB FILMAI

LT327300010162388829

Paskirtis: PARAMA FILMUI

PayPal: https://www.paypal.me/Bikelis

Filmo „Aš ne viena“ režisieriai: Kristina Kunčinaitė, Evaldas Leskauskas.

Aktoriai: Rūta Daunoraitė; Dominykas Vaitiekūnas; Eva Smoriginaitė; Arnis Aleinikovas;

Scenarijaus autoriai: Gytautė Gineitytė; Neivaldas Bikelis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite