Angle down Atgal

Vyžuoniškiai amžinojo poilsio atguls išplėstose kapinėse

Vyžuonose baigta senųjų kapinių plėtra džiugina vietos gyventojus. Vyžuonų kapinių plėtros žmonės laukė jau dešimtmetį. Vietos naujoms kapavietėms pastaruoju metu beveik nebeliko, išskyrus šeimos kapavietes. Per metus šiose kapinėse amžinojo poilsio atgula vidutiniškai apie 40 žmonių.

Bendras šiuolaikiškai ir jaukiai įrengtų naujų kapinių plotas – 0,73 ha. Jose yra 207 šeimos kapavietės, 34 vienvietės kapavietės ir 24 vietos urnoms laidoti žemėje. Vyžuoniškiai galės laidotis ir ant kalnelio pastatytame kolumbariume. Kolumbariumas priglaus 64 urnas. Kapinėse sutvarkyta ir atskira teritorija, kurioje amžinojo poilsio atguls kraštui nusipelnę įžymūs žmonėms.

Išplėtus kapines ne tik naujosiose, bet ir senosiose kapinėse įrengtas apšvietimas, įvestas vandentiekis, pastatyti suoliukai. Į naująsias kapines įrengta nuovaža galės patekti ir neįgalieji. Kapinių lankytojų patogumui įrengta 42 vietų asfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, kurioje dvi parkavimo vietos arčiausiai vieno iš patekimų į kapines skirtos žmonėms su negalia.

Tarp kapaviečių nutiesti trinkelėmis kloti ir akmeniniai takeliai, kapaviečių zonose suformuoti birios dangos takai, visos kapinės apjuostos vielos tinklo ir akmens tvora. Šiuolaikiškai sutvarkytų kapinių idėją iš Vokietijos parsivežė tuometis Utenos rajono savivaldybės administracijos Vyžuonų seniūnijos seniūnas Audrius Remeikis (dabar – Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius). Vokietijoje A. Remeikis lankėsi kartu su keliais seniūnais ir kapinių asociacijos atstovais. Jie domėjosi, kaip vietos kapinėse trūkumo problemą sprendžia su tuo jau anksčiau susidūrusios šalys.
Kapinių plėtra atlikta per dvejus metus. Jų išplėtimo darbus, kurie kainavo 408 tūkst. Eur., atliko AB „Utenos melioracija".

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite