Vyriausybei nepavyko sutarti dėl privalomo ištyrimo dėl pavojingų užkrečiamų ligų

Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Reporteris Inga Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vyriausybei pirmadienio rytą nepavyko sutarti dėl įstatymo pataisų, kuriomis būtų reglamentuojamas privalomas ištyrimas dėl pavojingų užkrečiamųjų ligų, tokių kaip koronavirusinė infekcija.

„Šitą klausimą mes atidedame iki geresnių laikų ir pereiname prie kitų darbotvarkės klausimų“, – pranešė premjerė Ingrida Šimonytė.

Diskusijų sukėlė Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisos, jog asmenims, įtariamiems, kad serga, turėjusiems sąlytį, ar šių ligų sukėlėjų nešiotojams būtų taikomas būtinasis ištyrimas, jei jie atsisako arba vengia ištyrimo ir tuo sukelia pavojų aplinkinių sveikatai.

Šiai nuostatai paprieštaravo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Paaiškinkite, ką jūs turite galvoje, sakydami žodį „priverstinis“, nes tai yra be žmogaus sutikimo. Čia nėra kažkokio konstitucinio prieštaravimo? Aš suprantu, jeigu yra privaloma – žmogus negali grįžti į darbą, jis negali dirbti, įmonė negali atsidaryti – tai yra privalomybė, aš tą visiškai suprantu“, – kalbėjo ministras, pabrėžęs, jog balsuos prieš tokį siūlymą.

Po šio pareiškimo I. Šimonytė ir pranešė, jog klausimas atidedamas.

Kaip BNS informavo jos atstovė Rasa Jakilaitienė, ministrai per pirmadienį paprašyti pateikti konkrečias pastabas dėl formuluočių ir prie klausimo Vyriausybė numato grįžti antradienį.

Jį Seimui planuojama teikti svarstyti ypatingos skubos tvarka dar šį trečiadienį.

Vyriausybei taip pat teiktos pataisos, kuriomis siūlyta įtvirtinti Vyriausybei teisę nustatyti darbų ir veiklos sričių, kuriose leidžiama dirbti darbuotojams, papildomai pasitikrinusiems, ar neserga užkrečiamąja liga, sąrašą. Taip pat numatyta, kad darbuotojų papildomi sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos galėtų būti finansuojami valstybės biudžeto lėšomis.