Angle down Atgal

Vyriausybė pritarė priklausomybės centrų reorganizavimui

Vyriausybė trečiadienį pritarė priklausomybės centrų reorganizavimui, prijungiant Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio priklausomybės centrus prie Vilniaus priklausomybės ligų centro. Tokiu būdu atsirastų Sveikatos apsaugos ministerijai atskaitingas Respublikinis priklausomybės ligų centras, o dabartiniai centrai veiktų kaip jo filialai.

Šis centras teiks ambulatorines ir stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas asmenims, nesaikingai vartojantiems alkoholį, narkotines ir kitas psichiką veikiančias medžiagas.

Tikimasi, kad po reorganizacijos bus padidintas teikiamų paslaugų spektras. Gyventojai gaus ne tik asmens sveikatos priežiūros, bet ir integruotas psichosocialinės reabilitacijos, socialinio darbuotojo, psichologo, ergoterapeuto, psichiatro ir psichikos sveikatos slaugytojos teikiamas paslaugas.

Reforma siekiama suvienodinti šalyje teikiamų paslaugų kokybės standartus bei užtikrinti skaidrų priklausomybės ligų gydymo finansavimą.

Kaip teigiama Vyriausybės nutarimo projekte, reorganizavimas vykdomas perskirstant jau paskirtus asignavimus bei žmogiškuosius išteklius, todėl papildomo valstybės biudžeto finansavimo nereikės.

Eltos informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite