Angle down Atgal

Vyriausybė nutarė dviem savaitėms pratęsti karantiną

Trečiadienį Vyriausybė nutarė, kad karantinas pratęsiamas iki balandžio 27 dienos bei apsisprendė Velykų šventinį savaitgalį riboti gyventojų patekimą į visus šalies miestus.

Karantinas pratęstas dviem savaitėms

Vyriausybės priimtas nutarimas numato, kad karantino režimo trukmė pratęsta dar dviem savaitėms. Karantinas pratęsiamas nuo kovo 13 dienos vidurnakčio iki balandžio 27 dienos imtinai.

Šventinį Velykų savaitgalį griežtesni judėjimo ribojimai

Vyriausybės priimtame nutarime numatoma, kad nuo balandžio 10 dienos 20 valandos iki balandžio 13 dienos 20 valandos bus ribojamas asmenų atvykimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius.

Išimtys bus taikomos dėl artimųjų giminaičių mirties, sunkios ligos ar nelaimės, darbo atlikimo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalvos suteikimo.

Taip pat pranešama, kad ribojimas nenumatomas ir asmenims, kurie kitoje nei savo savivaldybėje turi nekilnojamo turto, kuris priklauso jiems nuosavybės teise.

Išimtys norintiems į šalį atvykti užsieniečiams

Ministrų kabinetas taip pat priėmė sprendimą į šalį leisti atvykti užsieniečiams, kurie yra Lietuvos piliečių šeimos nariai: tėvams ir įtėviams, vaikams ir įvaikiams, sutuoktiniams bei globėjams.

Vyriausybė taip pat pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui, kad tarptautinius komercinius vežimus vykdančių visų transporto rūšių priemonės per šalies teritoriją vyktų be būtinojo sustojimo.

Atidaromas dar vienas pasienio punktas

Vyriausybė atsižvelgdama į Baltarusijos notą bei ženkliai išaugusį iš Baltarusijos atvykstančio krovininio transporto srautą atidaro naują pasienio punktą Lavoriškės-Kotlovkas. Sprendimas priimtas, nes pastaruoju metu į Lietuvą atvyksta po 300-400 vilkikų.

Sienos krovininių automobilių kirtimas ir toliau vykdomas ir šiuose pasienio punktuose: Kalvarija-Budzinskas, Saločiai-Grenstalė, Būtingė-Rucava, Smėlynė-Medumi, Medininkai-Kamenyj Log, Raigardas-Privalka, Kybartai-Černyševskoje, Panemunė-Sovetsk, Šalčininkai-Benekainys, Lazdijai-Aradininkai, Lavoriškės-Kotlovka.

Vėl leista prekiauti augalų sėklomis bei trąšomis

Vyriausybė priėmė sprendimą panaikinti draudimą prekiauti sodinamiems augalams, sėkloms bei trąšoms lauko sąlygomis. Tai turės būti daroma specializuotuose vietose, internetine prekyba, arba pristatant jas fiziniams ir juridiniams asmenims bei atsiimamos atsiėmimo punktuose, laikantis visų higienos reikalavimų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite