Angle down Atgal

Vyriausybė nusprendė leisti civilinėms reikmėms išnuomoti dalį Šiaulių karinio aerodromo

Vyriausybė sutiko SĮ Šiaulių oro uostui be konkurso dešimtmečiui išnuomoti dalį kariuomenei priklausančios aviacijos infrastruktūros Šiauliuose. Sprendimas buvo reikalingas tam, kad netoli karinės aviacijos bazės Šiauliuose įsikūręs savivaldybės įmonės valdomas civilinis oro uostas galėtų ir toliau naudoti šiuo metu faktiškai valdomą infrastruktūrą.

Ministrų kabinetas mainais už planuojamas investicijas į oro uosto infrastruktūrą atleido įmonę nuo nuomos mokesčio – jis siektų 2,37 mln. eurų.

Pagal projektą, perduodamas vienas iš oro uosto peronų, du riedėjimo takai, dalis dar dviejų riedėjimo takų, vieno iš peronų apšvietimo žibintai.

Kaip posėdyje teigė Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, kariuomenė šios infrastruktūros artimiausią dešimtmetį neplanuoja naudoti nuolat, „nebent keistųsi situacija ir reikėtų daugiau sąjungininkų pajėgumų“. Šias detales numatoma aptarti nuomos sutartyje.

į Vyriausybės Kanclerį Šiaulių meras oficialiu raštu kreipėsi prieš daugiau nei mėnesį, prašydamas tarpininkauti operatyviau sprendžiant Vyriausybės nutarimo suderinimą ir patvirtinimą.

„Džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko išspręsti šią nors ir formalią, tačiau tikrai rimtą problemą, nes ji stabdė milijoninius darbus. Kaip galėjome investuoti į oro uosto infrastruktūros pagerinimą, kai neturėjome į tą turtą jokių teisių? O jei nebūtų Savivaldybės suplanuotos investicijos, vargu ar būtų investavusi ir į Šiaulių oro uostą ateinanti bendrovė „Aviatic MRO“. Taigi, visi dideli planai galėjo lengvai sugriūti. Dabar jau turime tvirtą teisinį pagrindą ir galime pradėti projektus, turėsiančius įtakos viso regiono ekonomikai“, – ministrų kabineto sprendimą komentavo meras Artūras Visockas.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite