Angle down Atgal

Vyriausybė dėl sausros šalyje nutarė skelbti ekstremalią situaciją

Vyriausybė trečiadienį nutarė paskelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje.

Iki šiol ekstremali situacija dėl sausros, sukėlusios žemės ūkio augalų žūtį, paskelbta trijose savivaldybėse: Varėnos, Prienų ir Trakų. Ekstremalios situacijos padarinių ribos apima didžiąją dalį Lietuvos savivaldybių.

Birželio 25 d. Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo priimtas sprendimas siūlyti Vyriausybei paskelbti valstybės lygio ekstremaliąją situaciją dėl sausros padarytos žalos žemės ūkio sektoriuje.

Antradienį Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) hidrologinę sausrą kaip pavojingą reiškinį buvo paskelbusi nacionaliniu mastu.

Tai rodo pirmadienį atlikti skaičiavimai, palyginus faktinį ir žemiausią vidutinį daugiametį vandens lygį. Nustatyta, kad iš 48 šalies vandens matavimo stočių 28-iose stotyse vandens lygis yra žemesnis arba lygus žemiausiam vidutiniam daugiamečiam šiltojo laikotarpio vandens lygiui. Hidrologinė sausra nacionaliniu mastu skelbiama, kai daugiau nei pusėje vandens matavimo stočių stebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra.

Dėl sausų ir karštų orų kol kas labiausiai nukentėjo Šešuvio upė ties Skirgailais, Sanžilės kanalas ties Bernatoniais, Nemunas ties Panemune ir Neris ties Jonava. Šiose vandens matavimo stotyse vandens lygis nusekęs 20-30 cm žemiau žemiausios vidutinės daugiametės reikšmės.

LHMT prognozėmis, artimiausiu metu bus vėsesni, su trumpais lietumis orai. Ilgesnio ir gausesnio lietaus laukiama penktadienį ir šeštadienį, bet kol kas upėms ir ežerams tai didelės įtakos neturės, vandens lygis keisis nežymiai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite