Angle down Atgal

Vyriausybė atvėrė galimybę reguliuoti kainas, sako premjeras

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą, kad esant ekstremaliai situacijai ji galės reguliuoti kainas, pranešė premjeras Saulius Skvernelis.

„Buvo priimtas sprendimas ir atsiras galimybė reguliuoti kainas, esant ekstremaliai situacijai“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė S. Skvernelis.

„Atsiranda įrankis dėl taip vadinamo kainų reguliavimo ir stebėsenos, pasitelkiant Vartotojų teisių apsaugos tarnybą. Mechanizmas yra numatytas“, – pridūrė ministras pirmininkas.

Premjeras sako, kad Vyriausybė šį instrumentą pasitelkė kaip galimybę, kurios tikisi, kad nereikės panaudoti.

„Tai yra įrankis, kurio mes nenorėtume naudoti, bet jeigu prireiks, valstybė nedvejodama tuo pasinaudos, kalbant apie visas spekuliacines kainas, – teigė S. Skvernelis.

„Šis įrankis yra nukreiptas pirmiausia į tuos sektorius, kurie, naudojantis ekstremalia situacija, bando nesąžiningai kelti būtiniausių visuomenės saugumui, sveikatai reikalingų prekių kainas“, – pridūrė Vyriausybės vadovas.

Prezidentas Gitanas Nausėda anksčiau šią savaitę išsakė nepritarimą kainų reguliavimo idėjai – pasak jo, tų produktų, kurių kainos būtų reguliuojamos, tiesiog neliktų prekyboje.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite