Angle down Atgal

Vyks tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose liepos 27 d. vyks tarptautinė aviacijos šventė „Sakalo sparnai 2019“. Ji skiriama Lietuvos karo aviacijos 100-mečiui paminėti.

Šventėje laukiama pasirodymų skirtingų tipų orlaiviais – nuo istoriją menančio ANBO iki naujausių ir moderniausių naikintuvų. Pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, numatoma apie keturias valandas truksianti parodomųjų ir akrobatinių skrydžių programa.

Dalyvauti renginyje jau sutiko 16 šalių atstovai. Tarp jų – Čekijos, Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Kroatijos, Danijos, Vengrijos, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Ukrainos oro pajėgų kariai ir orlaiviai.

Renginyje pasirodys ir viena garsiausių pasaulyje skraidymo grupių iš Italijos „Frecce Tricolori“, taip pat Belgijos karališkųjų oro pajėgų naikintuvas F-16 „Dark Falcon“, NATO partnerių – Suomijos mokomasis lėktuvas „Hawk“ ir Ukrainos karinių oro pajėgų naikintuvas SU-27 ir daugelis kitų.

Savo ekspoziciją ir veiklą pristatys Lietuvos skraidyklių ir parasparnių sporto federacija, Kauno technologijos ir Vilniaus Gedimino technikos universitetai, Kauno technologijų kolegija, įvairios organizacijos ir įstaigos.

Be orlaivių bus galima pamatyti ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų, Sausumos pajėgų ir Specialiųjų operacijų pajėgų technikos ekspozicijas, įvairią ginkluotę, laivo povandeninių minų paieškos ir išminavimo robotus. Šventėje bus galima išbandyti universalios integruotos lazerinės mūšio sistemos (MILES) galimybes.

Šventės svečius sveikins ir parodomąją programą atliks Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, reprezentuojantys Lietuvos kariuomenės sausumos, oro ir jūrų pajėgas.

Etaplius.lt informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite