A. Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

VU Šiaulių akademijai ypatinga šventė: mini pirmųjų mokslo metų pradžią

Šiaulių universitetui šie metai pilni pokyčių – nuo sausio 1 dienos duris atvėrė VU Šiaulių akademija. Ši naujųjų mokslo metų pradžia – pirmoji akademijos istorijoje. Šiandien VU bibliotekos Šiaulių akademijos informacijos centre buvo surengta naujųjų mokslo metų pradžios šventinė ceremonija, kurioje skambėjo akademijos administracijos, studentų atstovybės vadovų, svečių sveikinimai bei linkėjimai akademinei bendruomenei, studentų atliekamos dainos.

VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė. A. Rutkausko nuotr.
VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė. A. Rutkausko nuotr.

VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė neslepia, kad iššūkių ir sunkumų vis dar daug, bet mažais žingsniais viskas juda į priekį.

„Tai pirmoji šventė, pirmoji diena, kai mes esame sujungti su Vilniaus universitetu. Esame didelės bendruomenės nariai. Šiandien mokslo ir žinių dieną švenčiame, kaip Vilniaus universiteto padalinys Šiauliuose“, – švente džiaugiasi VU Šiaulių akademijos direktorė.

Pokyčių daug

VU Šiaulių akademijos direktorė prof. dr. Renata Bilbokaitė džiaugiasi naujais pokyčiais. Šiais metais pavyko pritraukti daugiau studentų, prie VU Šiaulių akademijos bendruomenės taip pat prisidės ir nauji dėstytojai iš užsienio.

„Didžiausi pokyčiai yra tai, kad surinkome apie 15 procentų daugiau studentų. Lyginant Lietuvos kontekste, mums Šiauliams, tai yra labai didelis pasiekimas. Antras dalykas, tikrai matome pažangą ir paklausą pedagoginių programų. Matome, kad įsitvirtinome, kaip pedagogų rengimo centras regione. Trečia, turėsime keturis naujus dėstytojus iš užsienio – iš Norvegijos, JAV, Kanados ir Ispanijos. Dėstytojai prisijungia prie mūsų komandos, dirbs ilgalaikėmis sutartimis. Atnaujinome komandą, turėsime daug naujų, stiprių ir perspektyvių žmonių, kurie stiprins mūsų komandą, mokslą ir studijas“, – pokyčiais dalinasi R. Bilbokaitė.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Dviguba šventė

Šiemet VU Šiaulių akademijai rugsėjo 1-oji visai kitokia nei įprastai, tapus Vilniaus universiteto dalimi, reikia šventėje dalyvauti ne tik Šiauliuose, bet ir Vilniuje.

„Esame padalinti į dvi dalis: darome šventę Šiauliuose, bibliotekoje, ir vėliau sėdame į autobusą, su pirmu kursu ir dalimi dėstytoju vykstame į Vilnių. Ten turėsime didžiulę eiseną nuo Seimo rūmų su visa Vilniaus universiteto bendruomene ir tuomet, apie 15 valandą, bus iškilminga šventė Vilniaus universiteto kiemelyje. Šventė vyks iki pat vėlyvo vakaro, todėl grįšime turbūt tik vidurnaktį“, – apie šventės detales pasakoja VU Šiaulių akademijos direktorė.

Nors iššūkių netrūksta, tačiau tiek dėstytojai, tiek studentai džiaugiasi nauju bendradarbiavimu.

„Atstumas daro savo. Daug dalykų deriname nuotoliniu būdu ir labai džiaugiamės, kad pandemija išmokė taip dirbti. Dabar tai priimame kaip atrakciją. Studentai, iš tikrųjų, džiaugiasi, kad vieną dieną nuvyks į Vilnių. Kaip ir vilniečiai, kaip ir šiauliečiai. Aišku, administracijai iššūkių tikrai netrūksta, tenka pavažinėti į Vilnių ir vilniečiams atvažiuoti čia“, – teigia prof. dr. Renata Bilbokaitė.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Vilniaus dėstytojų Šiauliuose tik daugės

VU Šiaulių akademijos direktorė neslepia, kad po kol kas labai nedidelis procentas dėstytojų atvyks iš Vilniaus dėstyti į Šiaulius, bet ateityje Vilniaus programų Šiauliuose tik daugės.

„Kalba eina apie medicinos, sveikatos ir teisinių programų atidarymą. Tikrai Vilniaus dėstytojų Šauliuose daugės kiekvienais metais. Sunkusis periodas jau daugmaž praėjo. Aišku, dar lieka daug administracinių, pertvarkymo dalykų, bet jau matome nedideliais žingsneliais judesį į priekį ir progresą. Labai džiaugiamės. Būtent šią dieną sveikinsiu su labai mažais, bet reikšmingais pokyčiais mūsų akademinę bendruomenę“, – ateities planais dalinasi R. Bilbokaitė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite