Angle down Atgal

VU profesorius: daugkartines kaukes saugu naudoti po paros ir nedezinfekavus

Praėjus daugiau nei parai, koronavirusas ant įvairių paviršių nebėra pavojingas, tad praėjus šiam laikui daugkartines kaukes yra pakankamai saugu naudoti ir be dezinfekcijos, sako Vilniaus universiteto biochemikas ir biofizikas Daumantas Matutis.

Anot jo, parsinešus namo maisto produktus, kaukes ar kitus daiktus, kurie galėjo turėti kontaktą su virusu, „keleto valandų palaikymas saulėje ar tiesiog lauke“ yra pakankama priemonė, sumažinanti užsikrėtimo riziką.

Vis dėlto jis atkreipė dėmesį, jog į šį klausimą aiškiau galėtų atsakyti tik detalūs tyrimai, bet jie dar nėra atlikti.

„Labai preliminarūs tyrimai sako, kad ant metalinių paviršių iki trijų parų virusas išlieka. Tačiau tas išlikimas yra nebūtinai paties viruso, bet jo RNR, t.y. genetinės medžiagos. Todėl neaišku, ar jis tikrai po trijų dienų galėtų užkrėsti“, – spaudos konferencijoje Vyriausybėje ketvirtadienį sakė profesorius.

„Bet mums dabar atrodo, kad vis dėlto keleto valandų, o daugiausia – paros laikotarpio, užtenka, jei jūs tiesiog neliečiate tų daiktų, kad virusas jau praktiškai nebeišlieka ir užkrėsti galimybė yra labai menka. Tas liečia ir daugkartines kaukes, ir bet kokius su virusu susijusius daiktus“, – patikino mokslininkas.

Jis patarė, jei yra galimybė, neturėti kontakto su galbūt užkrėstais daiktais ir ilgiau nei parą, tuomet galimybės užsikrėsti koronavirusu per juos praktiškai neliktų.

Ekspertas taip pat rekomenduoja grįžus iš parduotuvės ar kitos vietos, kur lankosi daug žmonių, batus palikti nepasiekiamoje vietoje bent keletai valandų, nors tikimybė, jog per juos į organizmą gali patekti užkratas “yra labai menka“.

Lietuvoje nustatyti 955 koronaviruso atvejai, mirė 15, pasveiko aštuoni žmonės.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite