Angle down Atgal

VTEK svarstys dviejų Trakų rajono savivaldybės tarybos narių elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šį trečiadienį posėdyje vertins Trakų rajono savivaldybės tarybos narių Inesos Židonytės ir Nijolės Lisevičienės elgesį.

Tirta, ar politikė I. Židonytė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tyrimas pradėtas pernai, nepritarus Trakų rajono savivaldybės tarybos Etikos komisijos išvadai. Vertintos aplinkybės, kai I. Židonytė galbūt nenusišalino svarstant kitos jos darbovietės – Trakų globos ir socialinių paslaugų centro – veiklos metinę ataskaitą.

Taip pat VTEK vertins Trakų rajono savivaldybės tarybos narės Nijolės Lisevičienės elgesį galbūt nesilaikant Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų.

Tyrimas pradėtas pernai, gavus pranešimą. Jame keltas klausimas dėl N. Lisevičienės galimo nenusišalinimo, kai pernai rugpjūtį vienas iš savivaldybės tarybos komitetų svarstė klausimą dėl Trakų rajono švietimo įstaigų pedagoginių darbuotojų ir kitų darbuotojų etatų skaičiaus bei pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų patvirtinimo. Valstybės politikė šioje situacijoje galbūt sprendė klausimą dėl savo kitos darbovietės – Trakų suaugusiųjų mokymo centro (TSMC). Taip pat teigta, kad N. Lisevičienė nenusišalino, kai šiuo klausimu buvo diskutuojama savivaldybės tarybos posėdyje. Be to, VTEK aiškinosi, ar politikė nepateko į interesų konfliktą, kai savivaldybės tarybos posėdyje galbūt nenusišalino svarstant TSMC metinę ataskaitą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite