Angle down Atgal

VTEK nusprendė, kad J. Narkevičius pažeidė įstatymą: ministras žada nutartį skųsti

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį nusprendė, kad priėmęs maitinimo paslaugų apmokėjimą iš Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD), susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

VTEK nutarė, kad politikas priėmė interesų konfliktą keliančią dovaną pernai spalį Baltarusijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykusių komandiruočių metu. Žiniasklaida skelbė, kad ministro pietus finansavo Susisiekimo ministerijai pavaldūs subjektai. Esą Minske, kur vyko Baltarusijos transporto savaitės renginiai, pietų išlaidas padengė Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir antrinė „Lietuvos geležinkelių“ įmonė „LG Cargo“, o Abu Dabyje sąskaitą už pietus restorane, teigta, apmokėjo LAKD.

J. Narkevičius neatmeta galimybės, kad sprendimą skųs.

„Manau, kad tai buvo darbinis susitikimas. (...) Laikau save absoliučiai nepaperkamu. Dirbau savo darbą sąžiningai. Minske, jei neklystu, pietūs buvo apie 10 eurų, Abu Dabyje (...) išėjo apie 70 eurų“, – po posėdžio žurnalistams sakė ministras.

Iki 2019 m. galo galiojęs Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas draudė valstybinėje tarnyboje dirbantiems asmenims priimti interesų konfliktą keliančią dovaną.

J. Narkevičius VTEK posėdyje sakė manantis, kad nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo.

„Ir aš, ir mano komanda esame atviri. (...) Manau, kad nenusižengiau, nepažeidžiau privačių ir viešųjų interesų derinimo, minėti faktai arba teiginiai buvo darbo eigoje. Manau, kad vertinu juos kaip darbo eigą. Susitikimai buvo darbinio pobūdžio, buvo analizuojama keletas klausimų, jokios dovanos nebuvo paimta, susitikimai neturėjo ir negalėjo turėti įtakos mano, kaip ministro, darbo sprendimams“, – teigė J. Narkevičius.

VTEK narys Virginijus Kanapinskas ministro klausė, kodėl jis nusprendė grąžinti savo maitinimo išlaidų dalį, jeigu nesijautė padaręs nusižengimo.

„Grąžinimas lėšų už vakarienę ir pietus nereiškia mano prisipažinimo, kad padariau pažeidimą. Iki tol, kol bus priimtas sprendimas, jei viešojoje erdvėje formuojamas ažiotažas, nusprendžiau kompensuoti lėšas, pabrėždamas, kad nemanau, jog priėmiau dovaną, nes tai buvo darbinis susitikimas prie pietų. Sprendėme tikrai ne laisvalaikio, o darbinę tematiką. Tai nereiškia, kad grąžinimas yra prisipažinimas, kad padariau kažkokį nusižengimą“, – atsakė J. Narkevičius.

Taip pat VTEK nutraukė tyrimą dėl to, ar J. Narkevičius tinkamai deklaravo sutuoktinės vykdomą individualią nekilnojamojo turto nuomos veiklą ir 3 tūkst. eurų vertę viršijančius iš šios veiklos galbūt kylančius sandorius, taip pat ir dėl to, ar politikas laiku ir tinkamai deklaravo, kad vadovauja Lietuvos lenkų sąjungos filialui Trakų rajono skyriui. Susisiekimo ministras teigė, kad šiose situacijose nesistengė kažko nuslėpti.

„Deklaracijoje aš ir mano žmona pakankamai kruopščiai pateikėme duomenis, galbūt net buvo perteklinė informacija. Nesistengėme kažko slėpti. (...) Taip pat ir su Lietuvos lenkų skyriaus veikla, ir mano užimamomis pareigomis. Mes deklaravome, kad esu narys. Tikrai nebuvo siekio nuslėpti, juolab jokio sąryšio dėl galimų interesų konfliktų kaip ministro ir asociacijos nėra ir nematau, kur jis galėtų kilti. (...) Vertinu, kad viešojoje erdvėje (klausimas. – ELTA) yra eskaluotas, politizuotas, stengiuosi labai subtiliai į tai reaguoti, nesileisti į papildomas interpretacijas“, – posėdyje kalbėjo susisiekimo ministras.

ELTA primena, kad po virtinės viešojoje erdvėje dėmesio sulaukusių skandalų, kuriuose figūravo J. Narkevičius, prezidentas Gitanas Nausėda susisiekimo ministrui pareiškė nepasitikėjimą. Tuo metu valdančiųjų lyderiai nuosekliai gynė ministrą, sakydami, kad J. Narkevičiui reiškiama kritika yra tendencingai pučiamas informacinis burbulas, o prezidentas yra klaidinamas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite