Angle down Atgal

VTEK nurodė sustabdyti Lino Sesicko lobistinę veiklą

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) šešių mėnesių laikotarpiui sustabdė registruoto lobisto Lino Sesicko lobistinę veiklą. Toks sprendimas priimtas remiantis jo paties prašymu ir Lobistinės veiklos įstatymu.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias naujienas!

Pagal galiojantį teisinį reglamentavimą, atnaujinti sustabdytą lobistinę veiklą VTEK gali gavusi rašytinį lobisto prašymą ją atnaujinti, kai prieš tai šio lobisto prašymu ji buvo sustabdyta. Registruotu lobistu L.Sesickas tapo 2012 m. spalį.

Lobistinė veikla Lietuvoje reguliuojama nuo 2000-ųjų. Šiuo metu galiojantis įstatymas ją apibrėžia kaip fizinio ar juridinio asmens atlygintinus ar neatlygintinus veiksmus, kuriais siekiama daryti įtaką, kad lobistinės veiklos užsakovo interesais būtų keičiami, papildomi, pripažįstami netekusiais galios, priimami ar nepriimami nauji teisės aktai.

Pagal įstatymą, lobistais negali tapti valstybės politikai, pareigūnai, tarnautojai, teisėjai ar šias pareigas nustojusieji eiti mažiau nei prieš metus, už tyčinį nusikaltimą teisti asmenys, jei teistumas neišnykęs ar nepanaikintas, o taip pat – jaunesni nei 18 metų fiziniai asmenys. Teisės būti lobistais taip pat neturi juridiniai asmenys, jei tai yra valstybės ar savivaldybių institucijos.

Lobistinės veiklos užsakovais negali būti valstybės politikai, pareigūnai, tarnautojai, teisėjai, valstybės ir savivaldybių institucijos ar įstaigos, įmonės. Draudžiama lobistinę veiklą finansuoti iš valstybės ar savivaldybių biudžetų.

Lietuvoje šiuo metu įregistruota 40 lobistų. Lobistinę veiklą įstatymo nustatyta tvarka kontroliuoja VTEK.

VTEK informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite