Angle down Atgal

VTEK netirs Jonavos rajono savivaldybės mero M. Sinkevičiaus elgesio

Nepakankant duomenų tiesioginiam ir akivaizdžiam interesų konfliktui konstatuoti, Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė nutraukti tyrimą dėl Jonavos rajono savivaldybės mero Mindaugo Sinkevičiaus elgesio.

Tirta, ar valstybės politikas nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Buvo pranešta, kad jis sprendė klausimus, susijusius su gatvėmis, esančiomis Jonavos rajono sodininkų bendrijos „Užuovėja“ teritorijoje, kur M. Sinkevičius ir jam artimas asmuo turi nekilnojamojo turto.

Tiriant nustatyta, kad šių metų balandį meras sudarė Jonavos rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkę: planuota skirti 24 300 eurų Upninkų seniūnijos Jurkonių kaimo Užuovėjos gatvės ruožo kapitaliniam remontui bei savivaldybei iš sodininkų bendrijos nuosavybės išpirkti Pušyno ir Žaliakalnio gatvių ruožus. M. Sinkevičius dalyvavo ir balsavo priimant atitinkamus sprendimus savivaldybės taryboje.

VTEK tyrimo duomenys rodo, kad M. Sinkevičius bei jam artimi asmenys nėra ir nebuvo sodininkų bendrijos „Užuovėja“ nariai ar steigėjai, nėra prašę jais tapti, taip pat jie šioje sodininkų bendrijoje neina jokių pareigų. Nenustatyta, kad M. Sinkevičius ar jam artimi asmenys šios sodų bendrijos teritorijoje būtų deklaravę gyvenamąją vietą. Minėtąjį tikslinį finansavimą bendrija gavo ne Jonavos rajono savivaldybės tarybos sprendimu, bet vadovaujantis šių metų kovą Vyriausybės priimtu nutarimu „Dėl 2020 metų kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšų rezervo valstybės reikmėms, susijusioms su keliais, finansuoti paskirstymo“.

Taip pat nustatyta, kad Pušyno ir Žaliakalnio gatvių ruožų išpirkimą iš sodininkų bendrijos „Užuovėja“ inicijavo pati bendrija bei Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija. Esą sodininkų bendrijų teritorijose esančių kelių būklė ir jų priežiūra yra įsisenėjusi problema, taigi „Užuovėja“ kreipėsi dėl 11 gatvių ar jų ruožų išpirkimo. Tačiau nuspręsta dėl dviejų – Pušyno ir Žaliakalnio, kurios atitiko savivaldybės tokiais atvejais keliamus reikalavimus: pločio, susisiekimo su savivaldybės keliu buvimo, pravažiuojamumo į kitas gyvenvietes, buvimo pagrindine gatve kitų gatvių atžvilgiu. Dalis Pušyno gatvės liko sodininkų bendrijos nuosavybe, kadangi neatitiko nustatytų išpirkimo reikalavimų. Taip pat nustatyta, kad M. Sinkevičiui ir jo artimajam priklausantis nekilnojamasis turtas yra priešinga judėjimo kryptimi, nei savivaldybės išpirktieji Pušyno ir Žaliakalnio gatvių ruožai. Taigi, atsižvelgiant į surinktus duomenis, VTEK vertinimu, M. Sinkevičius ir jam artimi asmenys nesinaudoja arba retai naudojasi kapitališkai remontuojamu Užuovėjos gatvės ruožu bei savivaldybės išpirktų gatvių ruožais.

Tirtoje situacijoje VTEK nenustatė akivaizdaus, aiškaus ir tiesioginio M. Sinkevičiaus suinteresuotumo Jonavos rajono savivaldybės taryboje priimant minėtuosius sprendimus. Pažymėtina, kad tyrimo nutraukimas neužkerta kelio VTEK jį atnaujinti, jei būtų gauta naujų duomenų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite