Gyvūnų prieglaudos „Penkta koja“ nuotr.
Angle down Atgal

VšĮ „Penkta koja“ priversta stabdyti veiklą: nebegalime padėti nė vienam šuniui ir tai yra galas

Gyvūnų prieglauda VšĮ „Penkta koja“ išgyvena tikrą sunkmetį. Socialiniuose tinkluose „Penkta koja“ pranešė, kad nebegali padėti gyvūnams dėl didžiulių skolų bei lėšų trūkumo.

Kalba netaisyta

„GAME OVER. Arba

Penktai kojai ATĖJO GALAS.

Kažkur jau tai girdėjot? Taip, nes jūsų dėka ištempėm dar metus. Dar VIENUS metus, taip išgelbėdami dar gerą tūkstantį gyvūnų. Bet dabar ir vėl yra labai, labai blogai. Taip blogai, kad, nepaisant visko, ką galėjom padaryti (ir ko negalėjom, bet vis tiek darėm), nuo šiandienos turime užverti prieglaudos duris visiems pamestiems, išduotiems ir nereikalingiems.

Turėjom užverti jau gerokai anksčiau. Turėjom užsidaryti dar tada, kai nebuvom prasiskolinę iki ausų. Bet gi kiekvienas atvejis atrodo ypač skaudus. Tas, kuriam mirtinai reikia pagalbos. Tas, kuriam esame paskutinė stotelė. Norėtume dar kabintis dantimis ir nagais... Kažkaip. Bet net gražiausios idėjos vien tik norais nebūna gyvos. Jei nesurenki pinigų, galų gale visada būna „paskutinis šuo“.

Mes nieko negaminam. Todėl nieko ir neuždirbam.

Mes visada priimame vienu-kitu šuniu daugiau, nei galim.

Mes nesirenkam ir nemylim tik trumpų uodegų, grūstų nosių ar šiurkštaus kailio. Mes gelbėjam visus.

Mes neturim nė vienos sutarties su savivaldybe. Nesam gavę nė vieno europietiško pinigo iš „Europos“. Nes, kaip visuomet, nesam prioritetas. Net ir iš Lietuvos valstybės nesam gavę. Nes gyvūnų nemarinam, o tai, pasirodo, nėra jokia vertybė.

Nė velnio nemokam surinkti pinigų. Net ir parašyti šitą tekstą neturėjom „smarvės“. Nes gėda. Nes žiauriai nesmagu prašyti. Nes tekstai, kurie prasideda „klaupiamės ant kelių ir maldaujam pagalbos“ ne mūsų stilius.

Alternatyvioje realybėje atidarytume nelegalų kazino ir pinigus išleistume šunims gydyti. Kastume obuolio didumo deimantus ir pinigus išleistume darbuotojų algoms. Pumpuotume naftą ir pelną skirtume prieglaudos statyboms. Bet šioje realybėje vienintelis mūsų pajamų šaltinis esate Jūs.

Mes nežinom, ar pavyks šįkart stebuklo būdu atsitiesti. Mes tik žinom, kad buvo be proto geri 10 metų. Turbūt labiausiai užimtas telefonas Lietuvoje (po numerio 112) – Penktos kojos telefonas. Tūkstančiai gyvūnų, kurių galėjo ir nebūti. Tūkstančiai valandų kruvino darbo, nusivylimo ir beviltiškumo ašarų. Tūkstančiai valandų svaiginančio pakilimo būsenos, kai žinai, kad tavo mylimiausias (kiekviena jų turim ne po vieną) rado namus. Tuos TIKRUS. Pastačius ant kojų nevaikštantį. Išgydžius neišgydomą. Kai iš niekeno šuns jie tampa šeimos galva ir numylėtiniu. Todėl tikrai buvo verta.

Penkta koja niekada nebuvo TIK prieglauda. Mes visada buvom žymiai daugiau. Mes visada buvom ta vieta, kur „patenkinamai“ niekada nebuvo pakankamai gerai. Dirbom daug. Dirbom sunkiai. Dirbom už dyką. Bet dirbti BE PINIGŲ tiesiog nebegalim... Nebepatempiam mes ir mūsų šeimos. Ateina metas, kai visi ištekliai yra išnaudoti ir visos galimybės išsemtos. Dabar yra TAS METAS.

Šiai dienai mūsų skolos siekia apie 30.000 eur. Skolos klinikoms už sudėtingas operacijas. Skolos už vaistus, ligų nustatymo testus, medicinines priemones, šunų maistą. Taip pat esame skolingi už vakcinas ir mikro čipus. Tiesą sakant, esame skolingi net SODRAI už darbuotojų algas. Su tokiomis skolomis mes nebegalime gauti naujų priemonių. Nebegalime mokėti algų.

Nebegalime padėti nė vienam šuniui. Ir tai yra galas.

Norėtume dirbti. Turime be galo didžiulį įdirbį. Tik nebeturime pinigų. Todėl dabar reikia visuotinio susibūrimo. Visų, kurie kada nors mums atvežė ar tik pranešė apie šunį. Visų, kurie pas mus atrado savo šeimos narį. Visų tų, kurie mus šiuos metus palaikė. Pagalbos reikia visaip, o labiausiai – pinigais. Jei kyla klausimų – pasiskambinkit pasitikslinti, kokios sąskaitos, kokiems šunims. Jei norit, paremkit vieną konkretų šunį. Suprantam, kad gali nepasisekti. Bandysime kažkokiu būdu išlaikyti dabar turimus šunis – juk tiesiog neturime jų kam atiduoti. Toliau ieškosime jiems namų. Ir beliks tiesiog tikėtis, kad nė vienas nesirgs, visi bus gyvi oru ir pozityviomis mintimis. Kad pasivedžios ir savo narvus išsivalys patys.

Žodžiu, jei turite kokių idėjų, kaip galėtumėte mums padėti – nesikuklinkit. Jei galite padėti tvarkytis – tik pasiimkit aulinius batus, nešventinius drabužius ir atvykit. Jei galite pagloboti šunį – tik duokit ženklą. Jei galit paremti mus euru – kitu – būsime labai dėkingi.

Mes nenuleidžiame rankų ir darom viską, ką galim. Ir lengvai nepasiduosim. Bet žinokit, kad mums šiuo metu yra labai sunku. Ir be jūsų pagalbos tikrai gali būti GALAS.

Ir jei tai paskutinis skambutis, taip buvo garbė ir privilegija su Jūsų pagalba visus šiuos metus dirbti.

LT10 7044 0600 0766 9611 SEB

LT49 7300 0101 0620 6608 Swedbank

Siųskite SMS žinutes numeriu 1670 su tekstu „Padedu 5“ (auka 5 eur), „Padedu 2“ (auka 2 eur) arba „Padedu 1“ (auka 1 eur) (nemažą aukos dalį pasiima operatorius)

Paaukoti galite ir naudojantis PayPal sistema. Instrukcijas kaip tą padaryti rasite paspaudę nuorodą http://www.penktakoja.lt/parama/pinigine-parama/

Visą informaciją dėl 2% skyrimo rasite čia http://www.penktakoja.lt/parama/2-proc/

Pervedant iš užsienio:

VšĮ „PENKTA KOJA“; S. Žukausko g. 33-64, Kaunas

LT497300010106206608 Swedbank;

Konstitucijos pr. 20A, 03502 Vilnius, SWIFT kodas HABALT22

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

Prisijunk prie mūsų! Skirk 2% GPM VšĮ „Penkta koja“

kaip tai padaryti? Visus atsakymus rasi čia: www.penktakoja.lt/parama/2-proc/ Ačiū, Tau, drauge!“.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite