Angle down Atgal

VSAT: Dieveniškių kilpoje daugėja atvejų, kai baltarusiai į Lietuvą stumia migrantus

Dieveniškių kilpoje daugėja atvejų, kai baltarusiai į Lietuvą stumia migrantus, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas generolas Rustamas Liubajevas.

„Per paskutinę savaitę padaugėjo atvejų, kai Baltarusijos teisėsaugos institucijų atstovai jėga stumia neteisėtus migrantus į Lietuvos teritoriją Gintaro Žagunio užkardo ruože“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė pasieniečių vadas.

R. Liubajevo teigimu, praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 71 migrantas į šalį bandė patekti „būtent per šios užkardos ruožą“.

„Tokių grupių buvo ir šiandien“, – pridūrė VSAT vadas.

Pasak jo, reaguojant į situaciją, šioje teritorijoje dislokuota daugiau pajėgų, įskaitant ir karius.

„Šios užkardos atsakomybės ruožas yra virš 100 kilometrų. Dėl geografinės specifikos, geografinės padėties ir landšafto tie pažeidimai vyksta beveik visame ruože. Šiek tiek mums kelia nuostabą baltarusių noras būtent čia išstumti neteisėtus migrantus į Lietuvos teritoriją, nes šis ruožas pakankamai gerai kontroliuojamas“, – dėstė R. Liubajevas.

Vado teigimu, šioje vietoje patruliuoti yra nesudėtinga, nes „kilpos kakliukas yra labai gerai kontroliuojamas“.

„Ir vakar, ir šiandien beveik visi neteisėti migrantai, kurie buvo įstumti į Lietuvą, deklaravo, kad nenori eiti į Lietuvą, buvo atvežti nuo Lenkijos sienos ir per prievartą buvo išstumti Baltarusijos teisėsaugos institucijų“, – sakė jis.

Situacija ramesnė, bet įtempta

R. Liubajevo teigimu, tose vietose, kur anksčiau buvo daugiausiai pažeidimų, dabar yra ramu.

Jis sakė neturintis duomenų apie galbūt aplink kilpą esančius Baltarusijos pareigūnus.

„Mes irgi labai daug tų pareigūnų nematome, matome tik tuo atveju, jei vyksta stūmimas. Pavyzdžiui, šiandien, kai pastebėtas šitas įvykis (stūmimas – BNS), kuris fiksuotas stebėjimo sistemų pagalba, buvo matoma pakankamai didelė grupė Baltarusijos pareigūnų. Pasakyti, kiek konkrečiai yra pareigūnu, negalime“, – kalbėjo vadas.

Pasak R. Liubajevo, vykdant stebėjimą iš oro, matomos migrantų grupės, tačiau jos nėra „labai arti sienos“.

Paprašytas įvertinti pastarosios savaitės situaciją Lietuvos pasienyje, VSAT vadas sakė, kad „ji yra ramesnė, bet tikrai įtempta“.

„Matome Baltarusijos pareigūnų veiksmus, jie atveža neteisėtus migrantus prie mūsų sienos, bando išstumti“, – aiškino vadas.

Į Lietuvą šiemet neteisėtai pateko daugiau nei 4,2 tūkst. migrantų.

Lietuva ir Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. 

Praėjusią savaitę Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje susitelkus keliems tūkstančiams migrantų ir jiems mėginant šturmuoti sieną, Lietuvos pasienyje su Baltarusija mėnesiui įvesta nepaprastoji padėtis.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite