VSAT bėgimo varžybos vyko „Knygnešių keliais“

Tauragė

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

90268

Ketvirtadienį Pagėgių pasienio rinktinės saugomame ruože vyko VSAT bėgimo varžybos.

Dalyviai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) centrinės įstaigos, Vilniaus, Ignalinos, Varėnos, Pagėgių, Pakrančių apsaugos pasienio rinktinių, Pasieniečių mokyklos bei juos palaikantys kolegos rinkosi Pagėgių savivaldybės, Bitėnų kaime esančiame Martyno Jankaus muziejuje.

Iš visos Lietuvos atvykę VSAT bėgikai rungėsi 5 ir 10 kilometrų distancijose. Šiais metais savo jėgas 5 kilometrų trasoje nusprendė išbandyti 25 dalyviai, 10 kilometrų distanciją pasirinko 8 sportininkai.

Greičiausiai 5 kilometrų distanciją moterų tarpe įveikė Ilona Kairaitytė, tarnaujanti Pagėgių pasienio rinktinėje, trasoje ji užtruko 23 min. 25 s.

Antrąją vietą iškovojo Rita Gečienė, atstovavusi Pagėgių pasienio rinktinę, sportininkės laikas 23 min. 28 s. Aneta Jacukevič iš Vilniaus pasienio rinktinės, finišavusi per 23 min. 38 s pasipuošė bronzos medaliu. Pernai Aneta tapo čempione, ji atstovavo Pasieniečių mokyklą, jos laikas buvo 21 min. 58 s.

Greičiausiai 5 kilometrų distanciją vyrų tarpe įveikė VSAT Kriminalinių procesų kontrolės organizavimo valdybos viršininkas Donatas Škarnulis, trasoje jis užtruko 16 min. 56 s, pernai jo laikas buvo 17 min. 24 s.

Antrąją vietą iškovojo Artūras Jankauskas iš Vilniaus pasienio rinktinės, jo laikas – 19 min. 53 s. Trečias šiemet varėniškis Vytautas Sakalauskas, jo laikas 19 min. 57 s.

10 km. distancijoje, kaip ir tikėtasi, čempionu tapo, neįveikiamas ir nepralenkiamas Darius Škarnulis, VSAT Imuniteto valdybos viršininkas, šį atstumą jis įveikė per 32 min. 16 s.

Antras, kaip ir pernai, finišo liniją kirto Mindaugas Stulgys iš Varėnos pasienio rinktinės, jo laikas 35 min 52 s, pernai jo laikas buvo 38 min. 07 s. Trečiąją vietą iškovojo Pagėgių pasienio rinktinės komandos narys Donatas Matuza , trasą įveikęs per 41 min 39 s.

Suskaičiavus visų dalyvių rezultatus, paaiškėjo ir greičiausios 2019 metų VSAT bėgimo varžybų komandos. Pirmąją vietą, antrus metus iš eilės, iškovojo VSAT centrinės įstaigos komanda.

Sidabro medaliais, kaip ir pernai, pasipuošė Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai,

na, o bronzos medalius iškovojo Pagėgių pasienio rinktinės komanda.

Iškilminga apdovanojimo ceremonija prasidėjo nuo Martyno Jankaus muziejaus direktorės Liudos Burzdžiuvienės dalyvių pasveikinimo. Direktorė trumpai pristatė šio muziejaus unikalumą, akcentavo, jog varžybų dalyviai bėgo “knygnešių keliais”, papasakojo apie muziejuje vykdomas edukacines veiklas, bei pasidžiaugė, kad šis VSAT renginys vyksta gražiausiame, vieninteliame, analogų Lietuvoje neturinčiame paveikslų sode po atviru dangumi.

Pagėgių pasienio rinktinės vadas Rimantas Timinskis pasidžiaugė muziejaus ir rinktinės bendradarbiavimu, pasveikino bėgimo dalyvius atvykusius į šį gražų gamtos kampelį. Sportininkams linkėjo, siekti vis geresnių rezultatų, tiek asmeninių, tiek komandinių.Varžybų nugalėtojus Pagėgių pasienio rinktinės vadas R. Timinskis ir Bardinų pasienio užkardos G. Ranonis apdovanojo medaliais ir atminimo diplomais.

Komandos nugalėtojos apdovanotos dar ir taurėmis.

Visi šio renginio dalyviai pavaišinti pasienietiška koše, arbata ir kitais skanėstais.

Kiekvienas atvykęs į Mažąją Lietuvą įkvėpė ir šio krašto dvasios.