Angle down Atgal

VRK išteisino Marijampolės mero posto siekiantį Seimo narį K. Mažeiką

Marijampolės mero posto siekiantis „valstietis“ Kęstutis Mažeika nepadarė įstatymų pažeidimų, o prie jo parlamentinio biuro kabėję stendai nėra politinė reklama. Tai po ilgų diskusijų nutarė penktadienį posėdžiavusi Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Skundo dėl K. Mažeikos VRK susilaukė dėl plakatų, kuriuose jis buvo pavaizduotas su kitu „valstiečiu“ Seimo nariu Dainiumi Gaižausku bei kandidatais į miesto tarybą. Plakatai buvo apmokėti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.

VRK nuomone, tai nėra Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Marijampolės rinkimų apygardos kandidatų sąrašo politinė reklama. VRK sprendimu, tai nėra ir „valstiečių“ kandidato į merus K. Mažeikos politinė reklama.

Skundo autoriai priekaištavo, kad stendai esą skirti reklamuoti kandidatus į savivaldą ir jie nepažymėti politine reklama. Tai buvo apmokėta iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų ir dėl to esą K. Mažeika turėjo išskirtines sąlygas reklamuotis parlamentinėmis lėšomis, galimai pažeidė įstatymo nuostatą, draudžiančią naudotis tarnybine padėtimi.

Į VRK atvykę Seimo nariai D. Gaižauskas ir K. Mažeika nesutiko su jiems mestais kaltinimais, teigdami, kad jokio pažeidimo nepadarė.

„Mes kaip Seimo nariai privalome informuoti žmones apie savo veiklą. Sprendimas buvo priimtas gerokai prieš rinkimus. Kas bus kandidatais į tarybos narius, net minčių niekam nebuvo“, - sakė D. Gaižauskas.

Jis tvirtino, kad nesijaučia kaltas, nes tai yra informavimas gyventojų apie Seimo narių veiklą, apie jų biuro darbą, o ne reklamavimas.

„Manau, kad tai šiek tiek politizuota ir gali pakenkti Kęstučiui Mažeikai antrajame rinkimų ture. Nieko nepadarėme, kas būtų pažeidimas, politinės paslėptos reklamos nebuvo“, - tvirtino D. Gaižauskas.

Seimo narys K. Mažeika sakė, kad planuojant parlamentinę veiklą buvo vengiama bet kokio ryšio su partijos reklama.

„Jeigu pasižiūrėtume į stendus - ten nėra partijos simbolikos, yra tik Seimo simbolika. Mes nereklamavome partijos, o dėl parlamentinių lėšų panaudojimo nebuvo jokių klausimų, viskas buvo patvirtinta“, - sakė K. Mažeika.

„Valstiečiams“ atstovaujantis Liutauras Ulevičius VRK posėdyje sakė, kad tai ilgalaikė įprastinio pobūdžio informacija apie Seimo narių biurą ir ji negali būti laikoma politine reklama. Taip pat pažymėjo, kad nebuvo jokių priekaištų dėl parlamentinių lėšų naudojimo.

Tuo tarpu VRK nario konservatoriaus Viliaus Semeškos tokie argumentai neįtikino. Jo nuomone, „tai akivaizdūs reklaminiai plakatai.„

„Seimo narys „valstietis“ K. Mažeika antrajame savivaldos rinkimų ture sieks Marijampolės mero posto.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite