Angle down Atgal

Vos 700 gramų kūdikį pagimdžiusi moteris: „kai pagimdžiau, aš atsisakiau į ją žiūrėti, atsisakiau ją paimti“

Netoli nuo Londono esančiame Harlow mieste, vieniša mama S. Mbato pagimdė ankstuką kūdikį. Labiausiai medikus privertė sunerimti mamos požiūris, kad po gimdymo ji net nenorėjo pamatyti savo kūdikio.

14 savaičių per anksti gimęs kūdikis svėrė vos 700 gramų, o toje vietoje, kur plaka jo širdelė – iki pat šiol matosi kūno deformacija, tarsi duobė.

Dar rugpjūčio pabaigoje Stella buvo išgabenta į Lutono ir Dunstable ligoninę po to, kai per eilinę patikrą buvo užfiksuotas visas ribas viršijantis jos kraujo spaudimas. Tris savaites ji buvo laikoma ligoninėje, kadangi kūdikiui įsčiose grėsė didelis pavojus, reikėjo nuolatinės priežiūros. Visgi, praėjus beveik mėnesiui paaiškėjo, kad blogėja ir kūdikio sveikata, neveiksnūs tampa jo organai.

Medikai nusprendė, kad vos 26 savaičių kūdikis jau turi išvysti pasaulį, nes tik tokiu būdu dar būtų galimybė išgelbėti jo gyvybę. Taigi, rugsėjo 15 d. gimė mažylė, kuri svėrė vos 665 gramus. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad vidaus organai nėra tinkamai susiformavę, o jos širdelėje matoma tarsi skylė.

„Nežinojau, ar ji išgyvens, ar ne. Kai pagimdžiau, aš atsisakiau į ją žiūrėti, atsisakiau ją paimti. Bijojau, kad ji netrukus mirs, o aš nepakelsiu to skausmo, todėl nusprendžiau geriau išvis jos nepamatyti. Tačiau tada medikai manęs paprašė, ar nebūtų galimybės ją pamaitinti. Tuomet aš pažvelgiau į ją ir supratau, kad ji – maža kovotoja“, - kalbėjo mama, kuri kilusi iš Nigerijos, tačiau JK gyvena jau 15 metų.

Šiuo metu mergaitė sveria jau 800 gramų, pamažu vystosi, ji pramerkė akis. Patikrinus jas medikai nustatė, kad regėjimas puikus, jokių nesklandumų nėra. Ji toliau auga inkubatoriuje.

Prieš gimdymą, 43-ejų mama jau buvo išėjusi iš darbo, kadangi nuolatinis gulėjimas ligoninėse jai nebūtų suteikęs jokių galimybių dirbti. Todėl šiai dienai moteris neturi jokių pajamų, neišgali apmokėti sąskaitų, ką jau kalbėti apie didelį rūpestį, kuris užgrius, kai mergaitė iš ligoninės bus išleista namo.

„Mes vis dar intesnsyvios terapijos skyriuje, čia praleisime iki pat gruodžio. Neturiu galimybės dirbti, tiesiog nežinau, ką daryti. Neturiu net pinigų tam, kad kūdikiui nupirkčiau tinkamą apklotuką. Namuose manęs laukia 7-metis sūnus, jį prižiūri draugai, kaimynai, nes aš visą laiką privalau būti ligoninėje. Artėja jo gimtadienis, o aš neturiu pinigų netgi atvirukui. Tikiuosi tik to, kad kai grįšime namo, pas mus apsigyvens mano mama ir aš galėsiu pradėti dirbti“, - kalbėjo ji.

Siekiant suteikti šiek tiek finansinės paramos, buvo sukurta anketa platformoje „Gofundme“. Ją galite rasti paspaudę čia.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite