Angle down Atgal

Vokietijoje neteisėtai sieną su Lenkija kirtusių žmonių grupėje aptiktas negyvas irakietis

 Vokietijos policija penktadienį pranešė aptikusi negyvą irakietį tarp maždaug 30 žmonių, įtariama, neteisėtai pervežtų per sieną su Lenkija.

32 metų vyras buvo jau „kelias valandas“ miręs, kai policija penktadienio rytą prie Šepstalio Saksonijoje surado grupę žmonių šalia furgono.

48 metų turkų kilmės vairuotojas, kaip pranešama, pabėgo iš įvykio vietos, bet vėliau buvo sulaikytas.

Pastaraisiais mėnesiais Vokietijoje padaugėjo nelegalių migrantų, atvykstančių į šalį iš Lenkijos, daugiausia per Baltarusiją.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Tūkstančiai migrantų buvo atvilioti į Baltarusiją siūlant nemokamas turistines vizas ir tyčia dezinformuojant žmones, kad jie gali gauti prieglobstį ES neteisėtai kirtę sienas į kaimynines šalis Lenkiją, Lietuvą bei Latviją.

Pasak vokiečių valdžios institucijų, nuo metų pradžios į Vokietiją per Lenkiją pateko daugiau nei 6 100 nelegalių migrantų.

Siekdamas susidoroti su antplūdžiu, Berlynas šią savaitę sugriežtino sienų su Lenkija kontrolę, o vidaus reikalų ministras Horstas Seehoferis (Horstas Zėhoferis) pasiuntė į pasienį 800 papildomų policijos pareigūnų.

Trečiadienį H. Seehoferis sakė, kad šią savaitę pirmą kartą per daugelį metų per vieną dieną atvyko daugiau nei 1 000 migrantų.

„Jei tai ekstrapoliuosite į mėnesį, pamatysite, kad reikia skubiai imtis veiksmų“, – sakė jis televizijai „Bild“.

Praėjusį šeštadienį buvo suimtas įtariamas nelegalios imigracijos tarpininkas, kai netoli sienos su Lenkija buvo aptiktas furgonas su 31 neteisėtu migrantu iš Irako.

Sekmadienį policija išvaikė maždaug pusšimtį aktyvistų iš radikalios ultradešiniųjų grupės „Trečiasis kelias“ (Der III. Weg), raginusios savo narius susirinkti ir imtis veiksmų prieš migrantus, bandančius patekti į šalį per sieną su Lenkija.

Vokietijos vyriausybė penktadienį pareiškė, kad „atsakomybė už šios krizės sprendimą aiškiai tenka Minskui“, pakartodama Berlyno poziciją, kad Baltarusija išnaudoja pabėgėlius „kaip politinio spaudimo priemonę“.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite