REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2019 m. Balandžio 10 d. 11:15

VMVT paskelbė pavasarinio laukinių gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės pradžią

Vilnius

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


79252

Trečiadienį Lietuvoje pradedama tradicinė pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Daugiau kaip dešimtmetį kiekvieną pavasarį ir rudenį vykdoma vakcinacija padėjo pasiekti, kad Lietuvoje pasiutligės, išskyrus pavienius atvejus, nenustatoma, šia pavojinga liga neserga nei naminiai, nei laukiniai gyvūnai, pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

Šiemet, kaip ir pernai, iš lėktuvų jaukai su vakcina bus mėtomi pasienio teritorijose, besiribojančiose su Lenkija ir Baltarusija. Priklausomai nuo oro sąlygų, šį vakcinavimo etapą planuojama baigti gegužės pabaigoje.

Pasak VMVT, mėtomi jaukai su vakcina atitinka visus saugumo standartus ir nekelia pavojaus nei žmonių, nei gyvūnų sveikatai, tačiau gyventojai, radę jauką, vis vien raginami jo neliesti ir nerinkti, nes jauko viduje yra aštri membrana su vakcina, kuria per neatsargumą galima susižeisti. Tokiu atveju rekomenduojama nusiplauti rankas, jei reikia, žaizdą dezinfekuoti. Dėl tokio kontakto užsikrėsti pasiutlige žmogui pavojaus nėra - vakcina yra visiškai saugi ir patikrinta.

Jaukų aptikus prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti teritorinei VMVT, kurios specialistai atvyks juos surinkti. Pastebėjus, kad jauką netyčia surado ir suėdė augintinis, rekomenduojama kelias dienas stebėti jo sveikatos būklę, pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju. Naminiams gyvūnams šie jaukai nepavojingi, tačiau jų perdozavus galimos komplikacijos.

„Laukinių gyvūnų vakcinacija mūsų šalyje vykdoma nuo 2006 m., todėl pasiutligės atvejų beveik nebepasitaiko. Tačiau kaimyninėse šalyse pasiutligė yra paplitusi ir rizika, kad į Lietuvą tokių užsikrėtusių gyvūnų atkeliaus iš kaimyninės valstybės, yra. Todėl vakcinacijos programa jau kelerius metus tikslingai vykdoma mažoje šalies teritorijoje, siekiant išvengti užsikrėtusių gyvūnų patekimo į Lietuvą“, - sakė VMVT Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus patarėja Kristina Stakytė.

Kaip pažymėjo VMVT, vienintelis efektyvus būdas kovoti su pasiutlige - vakcinuoti naminius ir laukinius gyvūnus. Norėdami apsisaugoti, gyventojai taip pat turėtų vengti tiesioginių kontaktų su benamiais ar laukiniais gyvūnais.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA