Angle down Atgal

VMI: jau galima teikti paraiškas turgavietės mokesčio kompensacijai gauti

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad nuo pirmadienio turgaus prekiautojai, kurie prekiauja ne maisto produktais ir atitinka Vyriausybės nustatytus kriterijus, gali pateikti paraišką negrąžintinai 300 eurų turgavietės mokesčio kompensacijai gauti.

Norėdami gauti kompensaciją, iki birželio 1 d. jie turi pateikti supaprastintos formos paraišką per Mano VMI.

„Iš viso turgavietės mokesčio kompensacijoms skirta 2 mln. eurų. Turgaus prekiautojų paraiškos kompensacijai gauti bus priimamos iki birželio 1 d., arba kol bus paskirstyta visa pagalbos priemonei skirta suma“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento atstovė Danutė Laurinavičienė.

Kompensaciją gali gauti turgaus prekiautojai, kurie turgavietėje prekiavo ne maisto produktais, įregistravę individualią veiklą ar įsigiję verslo liudijimą (bent vienai dienai) nuo praėjusių metų rugsėjo 1 d. iki gruodžio 16 d.  Taip pat yra sumokėję arba įsipareigoję sumokėti turgavietės mokestį už pernai gruodžio mėnesį ar 2021 metus ir tą patvirtins teikdami paraišką.

Kompensacija, anot VMI, skiriama ir tiems, kurie įsipareigoja tęsti nurodytą prekybos ne maisto produktais veiklą ir 2021 metais bei tai patvirtins teikdami paraišką, kurie pateikė metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus. Taip pat kai turgaus prekeiviams nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla, jie turi galiojantį asmens dokumentą bei Lietuvos finansų įstaigoje turi galiojančią atsiskaitomąją ar mokėjimo kortelės sąskaitą.

Pateikęs paraišką turgaus prekiautojas asmenine žinute per Mano VMI bus informuojamas apie tai, ar jo paraiška yra tenkinama, ar ne, ir jeigu ne – kodėl.

Gautas paraiškas VMI perduos įvertinti ir Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA), kad ši nustatytų, ar turgavietės mokesčio kompensacija neviršija didžiausios leistinos pagalbos sumos, nustatytos Europos Komisijos reglamentu.

LVPA tinkamų finansuoti turgavietės prekiautojų sąrašą pateiks Ekonomikos ir inovacijų ministerijai. Ministerijai priėmus teigiamą sprendimą dėl kompensacijos skyrimo, prekiautojui skirtą kompensaciją perves Nacionalinis bendrųjų funkcijų centras. Pavedimas bus atliekamas į vėliausiai prekiautojo Lietuvos finansų įstaigoje atidarytą banko sąskaitą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite