Angle down Atgal

V.Mateika: rinkėjams būsiu naudingas kita savo veikla

Tarybos posėdžio pabaigoje užsirašęs pranešimui į tribūną stojo Vidmantas Mateika.

Jis kalbėjo kaip Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkas. Buvo akivaizdu, kad kai kuriems Tarybos nariams ir net vadovėms šis pasisakymas buvo netikėtas.

VIDMANTO MATEIKOS pasisakymas:

Ne kartą kreipiausi ir bandžiau atkreipti tiek merės, tiek Tarybos dėmesį į nesklandų Etikos ir Antikorupcijos komisijų darbą.

Deja, iki šiol manęs niekas neišgirdo ir situacija ne tik kad nepasikeitė, ji dar ir pablogėjo.

Dėl to aš, kaip Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkas, negaliu tinkamai vykdyti savo pareigų. O blogai dirbti ar imituoti darbą aš nemoku ir nenoriu.

 • Primenu, kad 2017 m spalio 26 d. Širvintų rajono taryba patvirtino Širvintų rajono savivaldybės Etikos ir Antikorupcijos komisijų veiklos nuostatus. Nuostatų punkte rašoma: Komisijos veiklą techniškai aptarnauja Savivaldybės administracija, kuri sudaro sąlygas Komisijai vykdyti nustatytas funkcijas.
 • Pakartotinai informuoju Širvintų rajono savivaldybės administraciją, kad aš, kaip Etikos ir Antikorupcijos komisijų pirmininkas, negaliu tinkamai vykdyti savo pareigų. Iš Širvintų rajono savivaldybės administracijos pusės man nuolat buvo trukdoma. Mūsų supratimas apie bendrą darbą išsiskiria.

Apie tai jau esu raštu informavęs Savivaldybės administraciją . Kelis kartus informavau ir žodžiu Tarybą. Tačiau niekas nepasikeitė.

 • Taip pat man, kaip Komisijos pirmininkui, nesuprantama kodėl asmenys priėmę sprendimą dirbti Etikos, Antikorupcijos komisijose dažnai nedalyvauja posėdžiuose, tokiu būdu paralyžuoja komisijų darbą. Man kaip komisijų pirmininkui atrodo, kad taip daroma su tam tikrais apskaičiavimais.

Pagal reglamentą galėčiau teikti Tarybai svarstyti tokį komisijos narių elgesį. Tačiau žinodamas, kad tie asmenys susije su valdančiąja partija, net nesitikiu, jog posėdžiuose piktybiškai nedalyvaujantys komisijos nariai bus nubausti ar bent jau sudrausminti.

 • Tarybos ir Antikorupcijos komisijos narė Daiva Puzinienė gavusi informaciją apie strateginį planą 2018-20 metams svarstymo eigoje neišreiškė jokių pasiūlymų. Atėjus metui tvirtinti sprendimą, taryboje ji netikėtai teikia prieštaravimus. Susidaro įspūdis, kad tokiu būdu tyčia trukdoma sklandžiam komisijos darbui.
 • Mane, kaip komisijos pirmininką, pribloškė ir kitas D.Puzinienės akibrokštas. Ji viešai man priekaištauja, kad aš, kaip Antikorupcijos komisijos pirminnkas dalyvavau gimnazijos renginyje, kur jaunajai kartai pasakojau apie korupcijos apraiškas ir jos prevenciją. Kas man, kaip pirmininkui, gali uždrausti ugdyti jaunimo sąmoningumą?
 • Patiriu nuolatinį niekinimą ir žeminimą. Esu beveik tikras, kad jei pirmininku būtų valdantiesiems lojalus asmuo, tai atsirastų ir sekretorius, ir dokumentus suruoštų.

 • Taryboje pakeisti Etikos ir Antikorupcijos komisijų nuostatai, nors komisijos nariai, ir pirmininkas pritarė ne visoms pataisoms. Kyla klausimas, kam išvis reikalinga komisija, jei už ją nusprendžiama iš aukščiau.
 • Mano akimis, visi šie paminėti faktai rodo tyčinį trukdymą tiek Etikos komisijos, tiek Antikorucijos komisijos darbui.

  Šiandien informuoju Tarybą, kad aš atsistatydinu iš Etikos komisijos ir Antikorupcijos komisijos pirmininko pareigų. Nematau tikslo ir galimybių dirbti tokiomis sąlygomis, kokios yra dirbtinai sukurtos.

  Šį mano atsistatydinimą prašau priimti, kaip protestą prieš savivaldybės merės ir administracijos nemokėjimą ar nenorą bendradarbiauti bei atlikti savo įsipareigojimus.

  Esu tikras, kad rinkėjams būsiu naudingas kita savo veikla.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite