Angle down Atgal

Vizito Danijoje tikslas – „įdarbinti saulę“ Utenoje

2019 m. spalio pabaigoje UAB „Utenos šilumos tinklai“ direktorius Darius Šinkūnas su įmonės specialistais: direktoriaus pavaduotoju Geniumi Jurgelėnu, technikos–strategijos skyriaus viršininku Laimantu Meidumi, elektros-automatikos inžinieriumi Aurimu Bružu buvo išvykę į trijų dienų komandiruotę Danijos Karalystėje, kur atstovavo Utenos šilumininkams.

Komandiruotės tikslas buvo svarbus, nes uteniškiai sparčiai žengia link atsinaujinančių energijos šaltinių ir planuoja „įdarbinti“ saulę, kaip vieną iš energijos šaltinių, kurios pagalba būtų galima šildyti visuomeninės paskirties patalpas, butus ir ruošti karštą vandenį Utenos mieste.

Vizito metu buvo numatyta aplankyti veikiančius energetikos, šilumos, karšto vandens gamybos objektus, kuriuose įdiegtos saulės kolektorių sistemos su akumuliacinėmis talpomis, integruotomis į centralizuoto šilumos tiekimo sistemas, kurios pagamintą energiją naudoja vartotojų karšto vandens ir šildymo poreikiams tenkinti. Taip pat aplankyta veikiančios fotovoltinės saulės elektrinės, kurios pagamintą elektros energiją tiekia į bendrą tinklą.

Delegaciją Kopenhagoje pasitiko Lietuvos Respublikos Ambasados Danijai ir Islandijai Ministras patarėjas Vaidotas Karvelis. Ærøskøbing uoste delegacijos laukė Marstal miesto tarybos narys, saulės kolektorių gamybos ir techninių pardavimų vadovas Leo Holm, kuris toliau lydėjo mūsų energetikus į Marstal šilumos tinklus, pristatė šio miesto centralizuotos sistemos veikimą bei atsakė į rūpimus klausimus, kurių išties buvo nemažai.

Kitą dieną delegacija atvyko į Broager miesto šilumos tinklus, susipažino su čia veikiančia šildymo sistema, įrengimais, darbo organizavimu, kuro tiekimo sistemomis, apsilankė Broager miesto centralizuotos sistemos pristatyme. Tą pačią dieną uteniškiai atvyko ir į Gråsten šilumos tinklus, kur pristatyta Gråsten miesto centralizuota sistema.

Danijos kolegoms UAB „Utenos šilumos tinklai“ specialistai išvykoje pristatė viziją ir ambicingus planus Utenoje įrengti saulės kolektorių sistemą su akumuliacinėmis talpomis, integruojant ją į Utenos centralizuoto šilumos tiekimo sistemą. Utenos šilumininkai aktyviai dalyvauja šiame ambicingame sumanyme ir prisideda prie jo įgyvendinimo Utenos mieste.

Trečia vizito diena taip pat išsiskyrė susitikimų, pristatymų, diskusijų ir darbinio bendravimo gausa. Lietuvos delegacija susitiko su energetikos kompanijos „Rambøll“ atstovu, vyresniuoju inžinieriumi, energijos planavimo, gamybos ir konversijos techniniu ekspertu Henriku Steffensenu bei Danijos energetikos agentūros atstove, eksporto vadove Pia Zimmermann. Vyko pristatymas apie saulės šilumos kolektorių ir akumuliacinių talpų panaudojimą Danijos Karalystėje. Antroje dienos pusėje Lietuvos delegacija bendravo su Jungtinių Tautų būstinėje dirbančiu ekspertu, tautiečiu dr. Romanu Savicku, nagrinėjo techninius ir ekonominių rodiklių klausimus dėl saulės energijos panaudojimo centralizuotame šildyme.

Utenos šilumininkų vizitą apvainikavo susitikimas su LR Ambasados Danijai ir Islandijai ambasadore Ginte Bernadeta Damušis. Susitikimo metu aptarti vizito įspūdžiai, padėkota už puikiai organizuotą kelionę, pasidžiaugta pasisemtomis bei pasidalintomis žiniomis ir naujovėmis, kurias šilumos specialistai ketina įgyvendinti ir Utenoje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite